Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Uysal koyun değilim

  14 Şubat 2008 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2008 - 01:52

  Öfkeli olduğumu söylüyorlar. Öfke de bir hitabet sanatıdır. Çünkü ben zulmü alkışlayamam, zalimi de asla sevemem. Kusura bakmasınlar, yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz, bunu da bilmeleri lazım. Bir yanağına vur, öbür yanağını çevirsin, kusura bakmasın, öyle yanak bizde yok.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, medyaya yüklenmeye devam ederek, "Öfkeli olduğumu söylüyorlar, öfke de bir hitabet sanatıdır" dedi. Erdoğan, "Baş köşelerinizdeki ahlaka aykırı çıplak fotoğraflara müdahale mi oldu" dedi. Erdoğan, dünkü il başkanları toplantısında şu mesajları verdi:

  KİME DOKUNDUK

  Başı örtülü olarak bu ülkede eğitim öğretim hakkının önünü kesmenin laiklikle yakından uzaktan ne alakası olabilir. Soruyorum, Allah aşkına kimin yaşam tarzına dokunduk? Şu ana kadar hiçbir başı açık kardeşim olumsuz bir şey görmediyse bundan sonra da görmez, göremez. Çünkü onların yaşam şekli de bizim güvencemiz altındadır. Tercihlerinize saygı duyuyoruz, sonuna kadar da duyacağız.

  ÖFKEMİZ SANATTIR

  Öfkeli olduğumu söylüyorlar. Öfke de bir hitabet sanatıdır. Çünkü ben zulmü alkışlayamam zalimi de asla sevemem. Kusura bakmasınlar, yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz, bunu da bilmeleri lazım. Bir yanağına vur, öbür yanağını çevirsin, kusura bakmasın, öyle yanak bizde yok. O zamanlar, gizli gündem, proje çığırtkanlıklarının bir anlamı olabilirdi. Ama 5 yıllık bir iktidara bu tür yakıştırmalarda bulunma gayretleri çok gülünç, komik. Ne zarar gördün kardeşim, ne yaptık sana? Çıkar hesapları bozuluyor. Bozulmaması için bu yaygaraları koparıyorlar. Sen 411 eli, kaos eli olarak gösterirsen bu eleştiriyi alırsın. 411 el kaosa kalkmaz. Ama siz maalesef kaosun tarafı oldunuz. Bu hakareti, saygısızlığı yapamazsınız; yaparsanız bu cevabı bizden bulacaksınız. Beğenmemek başka bir şeydir, yasama organına kaos organı demek, kimsenin haddine değildir. Buna öfke diyorlarsa, ha öfke vardır.

  Baykal veya aynı istikameti paylaşan medya ile aynı düşünmüyoruz. Ne yazarlarsa yazsınlar, ne resmederlerse etsinler, halkımız her şeyi iyi biliyor. Gazetelerinizin baş köşelerinde bu toplumun ahlak değerleriyle tamamen ters düşen çırılçıplak kadın resimlerini siz basıyorsunuz, affedersiniz ilavelerinde her şey tamamen ortada, ne yapıldı, hangi müdahale yapıldı?

  TÜRBAN TALİMATI

  Erdoğan, örgütüne, "Biz marjinal grupların değil, toplumun partisiyiz, gidip herkese, bizim rejimle bir sorunumuz olmadığını anlatın" diye türban görevi verdi.

  Yine ondan esinlendi

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın dünkü toplantıda yaptığı konuşmada, yine Şair Mehmet Akif Ersoy’un izleri vardı. Başbakan Erdoğan, 20 Ocak 2008’de partisinin Gençlik Kolları toplantısında okuduğu "Zulmü Alkışlayamam" şiirindeki bazı cümleleri, basına sataşırken de kullandı. Başbakan, Mehmet Akif Ersoy’un "Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem/ Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem/ Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım!..?/ Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum/ Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!" dizelerinden esinlendi ve şu ifadeyi kullandı: "Çünkü ben zulmü alkışlayamam zalimi de asla sevemem, kusura bakmasınlar, yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz, bunu da bilmeleri lazım."

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 384 Yorum }
  • Cem Deniz Gökçek 14.2.2008 15:33:26
   Öfkeli değilim diyorsunuz Sayın Başbakan... Aslında öfkelisiniz. Bizim gibi medeni ve LAİK insanlar oldukça öfkeli olacaksınız. Çünkü biz sokakta başımız açık geziyoruz. Sosyalleşmeye çalışıyoruz... Ama siz Sn. Başbakan bizi geriye götürüyorsunuz 1000 yıl geriye..
  • Akif Serdengeçti 14.2.2008 14:35:30
   Türbana getirmek istenen özgürlük niçin bu kadar insanların tepkisini çeker anlamak mümkün değil. Hiç mi vicdan yok üniversite kapısına gelmiş reşit bir insanın kılık kiyafetine karışmak kimin hakkı. Korkmayın 1 metre bez parçasının yıkamayacğı kadar büyük bir rejimimiz var.
  • İnci Can 14.2.2008 14:25:47
   Sanattan anlamadiginiz ortada. Ruh sagligimiz bozuldu sayenizde.
  • funda çetin 14.2.2008 14:03:47
   Sayın başbakan siz uysal koyun değilseniz bu halkta kuzu değil güdesiniz yayasınız yayılsın tepkisiz toplum olmaz istiyorsunuz yapılsın edilsin millet ağzını açmasın sadece bir siz akıllısınız yönlendirirsiniz halkda sizin dediğinizi<br>yapar öylemi?yok böyle bir şey hükümet çıkar için yönetilmez
  • gazitorunu gürel 14.2.2008 13:59:58
   Niçin bu kadar olumsuz tepkileri üzerinizde toplayabildiniz.Ben sıradan bir vatandaşım ve beni çok üzüyorsunuz.Sizin gibi düşünmemek suçmu olacak. Bu durum ilerisi için beni çok endişenlendiriyor.Bu bana eskiden öğrenciler arasındaki sağ-sol kanlı çatışmalarını çağrıştıyor farkındamısınız.
  • latife soysal 14.2.2008 13:57:31
   Evet sayin başbakan siz sessiz koyun değilsiniz ama sizin gibi<br>duşunmeyenleri neden sessiz koyun yerine koyuyorsunuz.<br>Bu asirda benim guzel dinimi turbana doadin çikaramiyorsun biliyorsunuzki din bitmek bilmeyen bir rant kapısı.<br>teminatiniz benim diyorsunuz neyin teminatı.onumuzde ornekler dolu.
  Sayfa Başı
  Haberlerkırgın çiçekler yeni bölümkırgın çiçekler 63. bölümno 309no 309 yeni bölümno 309 25. bölümno 309 fragmanKısmetse Olur