"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

‘Uygunsuz’ meyveleri bize mi yediriyorlar

Bİr market zincirinin Batıkent şubesinden 13 Ocak günü yaptığım alışverişte, 0,69 TL’den 5 Kg. sıkmalık portakal aldım. Evde portakalları kestiğimde yarısının içinin ortasının siyahlaşmış diğerlerininde susuz, kupkuru olduğunu gördüm.

Bunun üzerine marketi aradım. Durumu anlattım “ürünü getirin inceleyelim” dediler. Ben “ürünü getirmeme gerek yok sattığınız ürünü kontrol edin, doğruysa o ürünü satmayın” dedim, bana; “böyle bir şey yapamayız” dediler, genel merkezlerinin numarasını istediğim halde vermediler, ‘her mağaza ayrı kuruluş’dediler.
Uzun uğraşdan sonra satın alma müdürünü buldum, o da “aldığınız ürünü getirin inceleyelim” dedi. Ben “Eryaman’da oturuyorum gelmem masraflı olur ya geliş masrafımı ödeyin yada getirmeme gerek yok, sattığınız ürünü kontrol edin durum anlaşılacaktır, zira ben ücret iadesi de istemiyorum tüketici olarak uyarmak istedim” dediğimde; “aldığınız ürün ucuz ürün, siz de diğer pahalı portakaldan alsaydınız, paranıza göre ürün almışsınız” karşılığını aldım, başkaca yapılacak bir şeyin olmadığını söyleyip telefonu kapattılar.
Bir gün önce TV’de portakal ve diğer narenciye ürünlerinin uygunsuz olduğu gerekçesi ile Rusya’dan geri gönderildiğini duymuştum. Belkide benim aldığım portakal da bunlardandı. Görevliler bu şekilde dönen ürünlere ne gibi işlem yapıyorlar? Türkiye’nin imajını
kötü duruma sokanlara hiçbir işlem yapmıyorlar mı, bu ürünleri inceleyip yurt içinde satışlarına engel olmuyorlar mı?
Fakirsen, ucuz mal aldıysan sonucuna katlanacaksın, istersen geber mi demek istiyorlar?
Alper KARAKOÇ

Örgüt emekçilerini görmemezlik etmeyin

‘CHP’de örgütten neden aday yok’ yazınızı okudum. Öncelikle bir sitemimi belirtmek isterim. Örgüt denince neden akla il ve ilçe başkanları geliyor. Ben ve benim gibi hedefleri olan ve bu hedefler için gece-gündüz demeden çalışan örgüt emekçileri neden basın tarafından ciddiye alınmıyor ve sadece işin vitrininde olanlar güncel tutuluyor. Bizim yaptıklarımızı ve çalışmalarımızı inceleyin eğer uygun bulmassanız yine yazmayın. Biz gençlerede bu olanak tanınmalı diye düşünüyorum.
Ben 01.01.2011’de adaylık için görevimden arkadaşlarımın isteği ve bölgede aktif siyaset yapan kişilerin desteğiyle istifa ettim. Sayın Mehmet Özmen’in yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Ancak hedefleri olan ben ve benim gibileri de gündeme getirin. Belki birileri görür ve değerlendirmek ister.
Faruk YILDIRIM- CHP Keçiören İlçe Başkan Yrd.
5 YILDIR sürdürmekte olduğum Ankara-Akyurt İlçe Başkanlığı görevimden, partimizin 2011/2 sayılı genelgesi doğrultusunda aday olmak amacıyla 10 Ocak’ta istifa ettim. İstifam bir çok internet haber sitesinde de yer aldı.
Ankara örgütünden hiç kimsenin istifa etmediği yanlış bilgilenmelere yol açtığını düşünmekteyim.
Kanber KUL-CHP Akyurt İlçe Başkanı

GÜNÜN SÖZÜ

“Bizi Türk hakimlerine emanet ediniz”
(Hizbullah)

X