Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Uygun adım zirveye

ANKARASPOR’u kutlamak gerek.. Sessiz, sedasız, gösterişsiz ama inançla ve sabırla zirveye doğru yürüyor.

Ligin ilk iki maçını kaybettikten sonra toparlanmak, 6 maçın beşini kazanmak, Sivas ve Kayseri gibi bu ligin güçlü ekiplerini devirmek çok kolay olmasa gerek. Bu yükselişte en büyük pay elbette teknik direktör Aykut Kocaman’ın. Ondaki değişimin takıma olumlu yansıdığı ortada. Geride kalan sezon kadroda çok rotasyona gidiyor, çoğu maçta takım farklı tertiplerle sahaya çıkıyordu. Bu sezon, sakatlıklar ve cezalar dışında, mavi beyazlıların 11’i hemen hemen belli. Tribündeki taraftar bile sahaya çıkacak kadroyu sayabiliyor. Bu bir takım için önemli gelişme. Böyle olduğu için de takım ruhu, dayanışma ön planda. Yedek kalan küsmüyor. Hepsinden önemlisi de takımı ileriye taşıyacak oyuncu sayısı fazla. Orta alanda topu gevelemek yerine, direk kaleye giden delici ataklar, rakiplerin başını döndürüyor. Özellikle Mehmet Çakır’ın büyüleyici performansı göz kamaştırıyor. Genç oyuncu, dün iki gol atıp, bir de asist yaparak maça damgasını vurdu.

Bakmayın maçın 4-0 bittiğine. Ankaraspor’lu oyuncular biraz daha dikkatli davransa, final paslarında aceleci olmasa, tarihi fark gelirdi. Bu ligde şehir takımları yer alsın, ayrı bir heyecan katsın istiyoruz. Ama Kocaelispor’u gördükten sonra umudumuz kırılıyor. Kadroya bakıyorsunuz birçok oyuncu geçmişin yıldızı statüsünde. Büyük takımların formalarını giymiş, Türk futbolunda belli bir yeri olan isimler. Tolga, Serdar, Kemal, Serhat, Bülent Bölükbaşı, Musa, Volkan ve Murat Hacıoğlu belki ayrı takımlarda tek başlarına iyi işler yapabilir ama hepsini bir araya toplarsanız, skandal sonuç kaçınılmaz olur. Takımı yaşça büyütürseniz, oyunun ikinci bölümünü çıkaramazsınız.

Bu galibiyet, Ankaraspor’u biraz daha yukarı taşıdı, zirveye yaklaştırdı. Geçmişte, Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin gölgesinde kalan mavi beyazlılar, bu sezonun flaş takımı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kocaman ve talebeleri, keyif vermeye devam ediyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI