ADANA HABERLERİ

Uygulamalı eğitim merkezi açıldı

DHA
31.03.2017 - 12:06Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Seyhan İlçe Belediyesi işbirliği ile Uygulamalı Eğitim Merkezi açıldı.
Açılışa Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç ile oda ve dernek başkanları katıldı. Başkan Karalar, açılan tesisin kentin işsizlik sorununu azaltacağını söyleyerek, "Bu tesiste sanayicimizin ihtiyaç duyduğu elemanlar bilgili ve donanımlı olarak yetişecek" dedi.
MMO Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi ise, Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (SEYMER) ile ortaklaşa çalışacak MMO Uygulamalı Eğitim Merkezi'nin, 300 metrekare alanda hizmet vereceğini kaydetti. Kavi şu bilgileri verdi:
"İşsizlik ve nitelikli kalifiye personel ihtiyacına bir nebze de olsa çözüm olabileceğini düşünüyoruz. Katılımcıları bu merkezde MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) kapsamında belgelendireceğiz. Aynı zamanda LPG sızdırmazlık kontrol noktası olarak da faaliyet gösteren merkezimizde evrak işleri için büro, eğitim salonu, atölye ve laboratuar yer alıyor."
Hasan Emir Kavi, merkezde ilk etapta iş makinası ve vinç operatörü, kaynakçı, hidrolik-pnömatik ustası, makina montajcısı ve bakımcısı, asansör bakımcısı, klima montaj ve bakımcısı, doğal gaz altyapı yapım kontrol personeli, ısıtma ve doğal gaz iç tesisat yapımcısı, bacacı gibi sanayinin ihtiyaç duyabileceği kalifiye personel yetiştirileceğini kaydetti.

Çağlar ÖZTÜRK,(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Uygulamalı eğitim merkezi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uygulamalı eğitim merkezi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı