ERZURUM HABERLERİ

Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu Açıldı

IHA
02.09.2015 - 16:03Son Güncelleme :

UYGULAMALI BİLİM EĞİTİMİ KURSU AÇILDI

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı ve Atatürk Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Bilim Eğitimi Programı II. Uygulamalı Bilim Eğitim Kursu açılış töreni, Atatürk Üniversitesi Orhan Yavuz Konferans Salonu’nda düzenlendi.
TÜBA Başkanı Prof.Dr. Ahmet Cevat Acar’ın açılışını yaptığı kursa Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 105 öğretmen katılıyor.
Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı kabul etti.
Kabulde Acar, Vali Altıparmak’a, Gazi Üniversitesi’nde düzenlenen birinci programın başarılı ve faydalı geçmesi üzerine bunu devam ettirme kararı aldıklarını ve ikincisini de Atatürk Üniversitesi’nin katkılarıyla Erzurum’da gerçekleştirdiklerini söyledi. Acar, ”Eğer kaliteli bir insan gücü yetiştirmek istiyorsak, bu iş için kilit isimlerden birisi öğretmendir. Dolayısıyla biz bu öneme atfen öğretmenlerimize, zamanın gerektirdiği donanımları kazandırmak amacıyla bu iş birliği çerçevesinde bir takım laboratuvar tekniklerini ve bilimsel gelişmeleri güncellemek amacıyla bu tür toplantıları yapıyoruz. Söz konusu eğitim programımız, faaliyetlerimiz içinde en prestijli kabul ettiğimiz faaliyetlerimiz arasında” diye konuştu.
Eğitim alanında yapılan bu çalışmaların önemli olduğunu belirten Vali Altıparmak, bu yıl Erzurum’da KUDAKA destekli 150 İngilizce , 100 matematik ve 100 Türkçe öğretmenin mesleki gelişimlerini sağlayacak projelerin yürütüleceğini söyledi.
Vali Altıparmak "Eğer eğitime bir katkı sağlayacaksak, birinci planda öğretmenlere bir katkı sağlamalıyız Eğitim öğretim ortamlarının kalitesinin artması için rutinin dışında her türlü çalışmayı yapmaya gayret ediyoruz. Bu yıl Türkiye’de ilk kez Erzurum’da gerçekleştirdiğimiz "Erzurum Avrupa’ya Uçuyor 1 ve 2" projeleri bunun en iyi göstergesidir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu Açıldı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:33
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı