AYDIN HABERLERİ

Üyelere kümes hayvanı desteği

DHA
31.03.2017 - 15:47Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Karpuzlu İlçesinde, Ziraat Odası tarafından üyelere toplam 500 tavuk, civciv, hindi ve Pekin ördeği dağıtıldı.
Daha önce üyelerine yem, tohum, tarım makineleri, ilaç gübre gibi pek çok alanda destek veren Karpuzlu Ziraat Odası, bu defada üyelerine istekleri üzerine kümes hayvan dağıttı. Konya'dan 410 tavuk, 30 hindi, 30 civciv ve 30 da yavru Pekin ördeği getirtildi. Getirtilen tavuk ve hindiler tanesi 17 liradan, civciv ve ördek yavruları ise 5'er liradan satıldı. Karpuzlu Ziraat Odası Başkanı Hasan Aydoğdu ilçede odaya kayıtlı üyelerin her isteğini yerine getirmeye çalıştıklarını belirtip, "Çiftçilerimiz en son uygun fiyatla kümes hayvanı temin etmek istedi. Biz de onların bu isteğini dikkate alıp Konya'da bulunan bir tavukçuluk firması ile irtibata geçerek anlaşma sağladık. Ardından da üyelerimizden gelen siparişleri tek tek alıp, tavuk, hindi, Pekin ördeği ve civciv getirttik. Üzerine odamıza katkı amacıyla çok cüzi bir rakam koyup, üyelerimize dağıtımını yaptık. Buradaki amacımız nerede ise tükenme noktasına gelen köy tavukçuluğunu geliştirmek ve köy yumurtası üretimini arttırmaktır. Dağıtılan tavuklarla birlikte insanlar organik köy yumurtası yiyebilecek. Biz de böylelikle üyelerimizin isteğini yerine getirmiş olduk" dedi.
Piyasada ise tavuk ve hindiler 30 ile 35 lira, civciv ve yavru ördekler ise 5 ile 15 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.
Burhan CEYHAN / KARPUZLU (Aydın), (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Üyelere kümes hayvanı desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üyelere kümes hayvanı desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı