« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uyarı ve ceza

Futbolcular sergiledikleri kötü oyun ve hakeme itirazları nedeniyle dün yapılan idman sonrası sert bir dille uyarıldı. Gereksiz kart gördükleri için Ayhan, Ümit, Arda, Meira ve Emre Aşık’a adam başı 5 bin Euro para cezası verildi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
ESKİŞEHİR deplasmanından farklı yenilgiyle dönerken zirve yarışında darbe yiyen Galatasaray’da sabırlar taştı. Sergilenen kötü oyun nedeniyle futbol komitesi sert uyarılarda bulunurken, beş futbolcuya da toplam 25 bin Euro ceza kesti.

Eskişehir bozgununun ardından Adnan Sezgin, Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ üçlüsü düğmeye bastı. Sarı kırmızılı yönetim sabah idmanının ardından futbolcularıyla toplantı yaptı ve 8 haftada kaybedilen 10 puanın hesabını sordu.

Üstünel ve Sezgin ikilisi de başkan Adnan Polat gibi futbolculara yüklenirken, "Üzerinizde Galatasaray forması var. Kaybettiğiniz maçları seyredin ve puanı hak edip hak etmediğinize kendiniz karar verin. Hakeme itiraz etmeyi hak edecek bir futbol ortaya koyuyor musunuz? Oynadığınız futbol ve gösterdiğiniz mücadele asla bizlere yakışmıyor" ifadelerini kullandılar.

Taviz vermediler

İkili, oyuncuları saha içinde yaptıkları disiplinsiz hareketler nedeniyle de sert bir dille uyarıp dikkatlerini çekerken şunları söylediler: "Artık kendinize gelin. Disiplinsizliğe artık taviz yok. Kimse bize Galatasaray olduğumuz için 3 puan vermiyor. Sahaya kazanmak için çıkarız. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Ligde hedefimizden uzaklaşmadan toparlanın. Bizi hayal kırıklığına uğratmayın"

Futbol komitesi, hakeme itiraz ettiği için sarı kart gören ve disiplinsiz hareketlerde bulunan futbolculara da ceza verdi. Ayhan, Fernando Meria, Ümit, kırmızı kart görme noktasına gelen ve hakem Fırat Aydınus’a adeta sahada posta koyan Arda ile Emre Aşık’a adam başı 5 bin Euro’luk fatura cezası kesti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler