« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uyanınca ‘Keşke rüya olsa’ derler

FENERBAHÇE, bilindiği gibi Christoph Daum ile daha önce de ligin son haftasında şampiyonluğu kaybetmişti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bir kez de Almanya’da Bayer Leverkusen ile aynı akıbete uğrayan şanssız teknik adam, 2005-2006 sezonunda Denizlispor ile deplasmanda 1-1 berabere kalıyor ve kupayı Galatasaray’a kaptırıyordu.
Trabzonspor karşısında da “Denizli sendromu”nu yaşayan Fenerbahçe’de futbolcular neler hissetti? Daum ne yaptı? Biz de herkesin cevabını merak ettiği bu soruları Denizli’de Daum’un yardımcısı olarak yanında bulunan Murat Kuş’a sorduk. Kuş, Denizli faciasını şöyle anlattı:
“Maçtan sonra soyunma odasında herkes yıkılmış durumdaydı. Tüm futbolcular bir köşeye yığılıp kaldılar. Sonra Başkan Aziz Yıldırım geldi. ‘Toplarlanın çocuklar’ diyerek takımı teselli etti.
İstanbul’a döndük ve sonra herkes evine gitti. Ben o gece uyuyamadım. Sonra sızmışım. Ancak asıl sabah uyandığımda o sendromu tam manasıyla anladım.
Uyanır uyanmaz ilk sözüm; ‘Allahım ne olur bu bir rüya olsun’ oldu. Anlatılması çok zor bir şey bu. Daum, Denizli’den döndükten sonra 2 gün boyunca hiç kimseyle tek bir kelime bile konuşmamıştı. Bu nedenle bugün futbolcuların yaşadığı şeyleri tahmin edebiliyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz