"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Uyanıklar, korsan taşımacılık yapıyor

ETLİK Adese market önünde kaçak servis taşımacığı yapan 14 tane aracı (6.3.2009) tarihinde Büyükşehir Belediyesi’ne şikayet ettim. 16.4.2009’da dilekçemin cevabı geldi.

Korsan servis yaptığı belirleren iki araca ceza kesilmiş.

Servis taşımacılığı yapan araçlar ya C plaka olması yada araçların marketlerin adına olması gerekir. Devlete hiçbir vergi ödemeden bu araçlar korsan taşımacılık yapıyor.

Taşımacılık yapan araçların denetimini Ankara Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Neden 14 tane aracı plakasıyla şikayet etmeme rağmen 2 araca işlem yapılıyor. Diğer araçlar saat başı Adese Market önünden hareket ediyorlar.

Bunların cezasız kalmasının nedeni nedir? n H.A.

Kedi fare oyunu

KAMUOYUNDAKİ tartışmalara bakarsak AKP’yi iyi incelemesek, çoğu demokrat bu yanılgıya düşüyor. AKP ve CHP ülkenin demokratikleşmesi gibi bir derdi yok. AKP, 2011 yılında büyük ihtimalle seçimleri kaybedecek. Şimdiden kendinden hesap sorulmasını engeleyecek Anayasal değişiklikler yapmaya çalışıyor. AKP

2011’de kaybederse özellikle rüşvet ve yolsuzlıkta yargılanmaları büyük ihtimal... Bizde savcılar zamanın olgulaşmasını beklerlerler.

AKP "siz bizi yargılarsanız, biz de askerlerin yargılanmasının önünü açarız" demek istiyor. Öyle de oldu.

CHP ise hiç değişmiyor. Ben CHP’ye ’dedeler partisi’ diyorum.

Kandırılmış duygusu ile hareket ediyorlar. Yaşlı insanlar duygusal oluyorlar.

Ankaralılar görüyorsunuz, ne AKP, ne de CHP, demokratikleşmede demokrat olmadıklarını, gösteriyorlar. Bir günleri bir günü tutmuyor.

Bu demokrasicilik oyununu bırakın diyorum AKP ve CHP’ye... Halkımız iki partiyi iyi tanıyor; CHP elit, AKP fakirlik edebiyatına dayalı siyaset yapıyorlar.

Artık halkımızın karnı tok.

Kedi fare oyununu bırakın lütfen.

Osman GÜMÜŞ

GÜNÜNSÖZÜ

"Meclis’te ilgili komisyonlarda görüşülmekte olan yeni Çek Kanunu Tasarısı sorunları çözemez. Karşılıksız çeke hapis cezası değil, para cezası uygulanmalı. Sorunun çözümü için bankalara sorumluluk yüklenmelidir. Örneğin, çek bedelinin %75’i, bankaların ödeme garantisi altında olmalıdır."

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken
X