UŞAK HABERLERİ

UTSO yeni pazar arayışında

DHA
31.03.2016 - 11:06Son Güncelleme :
DHA

UŞAK Ticaret ve Sanayi Odası'nda (UTSO) İran İslam Cumhuriyeti ülke tanıtım toplantısı düzenlendi.
UTSO Konferans Salonu'nda düzenlenen İran İslam Cumhuriyeti ülke tanıtım toplantısına, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman, İran İslam Cumhuriyeti Ticari Ataşesi Hamid Zadboom, İran Dericiler Derneği Başkanı Ali Hasanzadeh, Menemen Ticaret Odası Deri Komisyonu Üyesi Emir Eensari, İran Ticaret Derneği'nden Reza Asgari ve Reza Neca Fırat ile Uşaklı sanayici işadamları katıldı. Yeni pazar arayışları ve yeni yatırımlar açısından İran'ın önemine değinen UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, "Öncelikle komşularımızla ticari işbirliklerimizi arttırmalıyız ki, bölgesel bir sinerji ve güç elde edebilelim. Bu nedenle iki ülke öncelikle birbirini daha yakından tanımalıdır. Bunun için İran İslam Cumhuriyeti Ticari Ataşesi Hamid Zadboom ile ülke temsilcilerini ilimizde ağırlayarak birinci ağızdan İran'da ticaret konusunda bilgi almak istedik. Ardından düzenleyeceğimiz iş gezisi ile İran pazarını yakından tanıyacağız" dedi.
Uşak'ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İran İslam Cumhuriyeti Ticari Ataşesi Hamid Zadboom ise, iki ülke arasında benzer ticari özellikleri olan illerin kardeş il olmasını ve işbirliğinin geliştirilmesini ve İran'da düzenlenen fuarlara katılım gösterilmesi gerektiğini söyledi. İran Dericiler Derneği Başkanı Ali Hasanzadeh'te, İran'da küçükbaş hayvan derisi konusunda büyük bir potansiyel olduğunu, özellikle deri ve ayakkabı sektöründe ticari işbirlikleri ve alım-satım yapılabileceğini dile getirdi.

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden UTSO yeni pazar arayışında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça UTSO yeni pazar arayışında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı