ANKARA HABERLERİ

Utanmasam kahrımdan ağlayacağım

Uğur YILDIRIM
19.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Salih Sezgin, “Utanmasam kahrımdan ağlayacağım. Ankaralılar bu kadar mı duyarsız olur. Buraya iki tane topçu getirseydik adım atacak yer kalmazdı ama engelliler yalnız. Başkent’te ilgisiz sahipsiz bırakıldık” dedi.

Uğur YILDIRIM

ENGELLİ İhtiyaçları El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri Fuarı’nın 2’ncisi 10 Haziran’da Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Fuar için aylarca hazırlık yapıldı. Billboardlardan belediye otobüslerine her tarafa afişler asıldı. Duyurular yapıldı. Özel eğitim kurumlarından medikallere kadar herkese çağrı yapıldı. İnsanlar tek tek arandı ama değişen hiçbir şey olmadı. Fuarı günde ortalama 50 kişi ziyaret ediyor.

Topçu getirseydik...

İlgisizlikten şikayet eden Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Salih Sezgin, “Utanmasam kahrımdan ağlayacağım. Ankaralılar bu kadar mı duyarsız olur. Buraya iki tane topçu getirseydik adım atacak yer kalmazdı ama engelliler yalnız. Başkent’te ilgisiz sahipsiz bırakıldık” dedi. İhtiyaç sahibi engellilere dağıtılmak üzere bir TIR dolusu eşyayı Ankara’ya getiren Türkiye Sakatlar Derneği Ankara Şube Başkanı Cafer Tayyar Erdek ise, “Başkentte engelliler sahipsiz kaldı. Fuara katılım yok. Organizasyona katılan çoğu firma ilgisizlik yüzünden bırakıp gitmek zorunda kaldı” diye konuştu. Edirne’den gelip fuarda standa açan Nihat Özer de ‘Türkiye’nin dört bir yerini geziyoruz. Şimdiye kadar bu kadar ilgisiz, bu kadar sahipsiz bir fuar görmedik’ dedi.

Bir TIR dolusu yardım malzemesi

Fuarda ihtiyaç sahibi engellilere Almanya’dan gelen bir TIR dolusu malzeme dağıtıldı. Dağıtılan 720 parça eşya arasında akülü engelli arabaları, engelli kaldırma robotları, koltuk değnekleri, minderler var. Bütün bu eşyalar önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Utanmasam kahrımdan ağlayacağım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı