Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Utandıran ilkyardım

  Hürriyet Haber
  28.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.04.1998 - 00:01

  Denize atlayan kadını balıkçılar sudan çıkardı, polis ve gazeteciler yardıma koştu, ancak ambulans yarım saat gecikince çabalar boşa gitti.

  Üsküdar sahili'nde, dün 11.00 sıralarında denize atlayan 35 yaşlarında kimliği belirsiz bir kadın, akıntının etkisiyle Kızkulesi'ne doğru sürüklenmeye başladı. Çevredekilerin çığlıklarına ilk cevap Salacak Balıkçı Barınağı'ndan geldi. Balıkçılar, suya batıp çıkan kadına ulaştı. Bu sırada kıyıya gelen polis ekibi de telefonla 112'yi arayıp, ambulans istedi.

  Önce öldü sandılar

  Karaya çıkartılan kadında, ilk bakışta yaşam izi görülemeyince, ‘‘Öldü’’ sanıldı. Balıkçılardan biri, kadının hareket ettiğini söyleyince, panik yaşandı. Talihsiz kadının nabzını kontrol eden polisler, yaşayıp yaşamadığına bir türlü karar veremediler. Ambulansın gelmemesi üzerine yeniden 112'yi arayan polislere, Sağlık Bakanlığı'na ait ambulansın Ümraniye'den yola çıktığı söylendi.

  Hastanede can verdi

  Kıyıda can çekişen talihsiz kadına ilk müdahaleyi iki balıkçıyla bir gazeteci yaptı. Ciğerlerine dolan su boşaltılan kadının nabzı kuvvetlendi. Nefes alışverişi belirgin hale geldi. Ve ilk açılan telefondan tam yarım saat sonra ambulans geldi. Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alınan kadın, yarım saat sonra öldü.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı