« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Utandıran görüntü

A.Gücü taraftarları ile Ümit Özat arasındaki gerilim Manisa maçında doruğa çıktı. Kendisine saldıran taraftarla kapıştığı için hakem tarafından tribüne gönderilen Özat, “Can güvenliği yok” diyerek maçın iptalini istedi.

Özgür ŞAHİNER - Ercan ATA
SON GÜNCELLEME

TARAFTAR ÜMİT ÖZAT'A SALDIRDI - Foto Galeri

OLAYLI MAÇ MANİSASPOR'UN

ANKARAGÜCÜ’nün, Manisaspor’a sahasında 3-1 yenildiği maça olaylar damgasını vurdu. Sahaya giren bir taraftar Başkent ekibinin Teknik Sorumlusu Ümit Özat’a saldırıp yumruk ve tekme attı, genç hoca da tekmelerle karşılık verince ortalık karıştı.

Bucaspor ile oynanan kupa maçı bitiminde yaptığı açıklamada, taraftar için “Aslan ile maymun” hikayesindeki benzetmeyi yapan Ankaragücü Teknik Sorumlusu Ümit Özat, o karşılaşma sonrası seyircisi önüne çıktığı ilk sınavda büyük tepki gördü.

Maç öncesi oyuncuların ismi açıklanırken, hepsine alkış tutan taraftarlar, Ümit Özat’ın ismi anons edildiğinde ıslıklarla protesto etti. Bu arada maraton tribününde üzerlerindeki tişörtlerde “Özat istifa” yazan taraftarlar dikkat çekti. Taraftarlar Manisaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’a sevgi gösterisinde bulundu.
Ancak ne olduysa 42. dakikada oldu. Ankaragücü’nün Metin ile bulduğu beraberlik golünden sonra, Ümit Özat elindeki taktik tahtasını önce yere fırlattı ardından da kale arkası tribününe doğru yumruk şov yaptı.

Bu hareket ile tribünlerdeki gerilim arttı. Kapalı tribünden sahaya atlayan bir taraftar, Ümit Özat’a doğru hareketlendi ve yumruk attı. Gardını alan genç hocanın darbesiyle ikili yere yuvarlandı. Bu esnada Ümit Özat, taraftarı yerde tekmeledi. Araya giren yardımcı antrenör ve diğer futbolcular kavgayı önledi.

“Can güvenliğim yok”

Emniyet güçlerinin de devreye girmesiyle, olaylar yatıştı. Bu esnada maç yaklaşık 7-8 dakika durdu. Hakem Abdullah Yılmaz, Ümit Özat’ı tribüne yollarken, sahanın içine kadar giren genç hoca, can güvenliğinin olmadığını belirterek maçın oynatılmamasını istedi. Hakem, Özat’ın tribüne çıkmasından sonra oyunu devam ettirdi.

Köpeklerinizi sahaya salmayın!

Ümit Özat, Manisaspor maçı sonrası stat dışında kendi taraftarlarının protestosuyla karşılaştı. “Yerde yatan adama neden tekme atıyorsun” diye soran taraftarlara Özat, “O zaman köpeklerinizi üzerime salmayın” karşılığını verdi. Bu arada Özat, görevi bırakma kararı aldığını da açıkladı.

Hikmet KARAMAN: Gerektiğinde çekip gitmesini bileceksin

A.GÜCÜ taraftarının maç boyunca sevgi gösterisinde bulunduğu Manisaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ilginç açıklamalar yaptı. Basın toplantısına sarı lacivert atkıyla gelen Karaman, “Ankaragücü atkısıyla buradayım, Ankaragücü taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlar bunu hak etti. Geçmişte bu kulüpte 3 sene uçurumun kenarında mücadele ettik. Biz, futbolcular, yöneticiler çok önemli ama bir de 12. adam taraftar gerçeği var. Bazen şartlar ne olursa olsun çekip gitmesini bilmek gerekiyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz