« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Utandım ya siz?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Mustafa YİĞİT

Bu bayram tüm Türkiye Antalyaspor'la alay edecek... Herkes, 17 maçta tek galibiyeti bile bulunmayan Jetpa'nın Antalya’da 3 puan alışını konuşacak. Kimse 'Siirt Jetpa kazandı' demeyecek, 'Antalyaspor bu takıma nasıl yenildi?' diye soracak...

Antalyalı bir gazeteci olarak utandım... Acaba Antalyasporlu futbolcu, teknik adam ve yöneticiler de utandı mı? Maçın taktik eleştirisini, kimin iyi oynayıp kimin iyi oynamadığı değerlendirmesini yapmayacağım. Benim değinmek istediğim konu; Antalyaspor'da uzun süredir gözlemlediğim yapısal bozukluklar.

Antalyaspor’da yönetim boşluğu yaşandığı kesin... Herkes 'Bu yönetimle gitmez' diyor, ancak kimse isim zikretmiyor. Ben açık konuşayım. İşleri karıştıran kişilerin Halim Horasan ve Mahmut Akkaş olduğunu herkes biliyor. Belki Başkan Bekir Kumbul'da bunun farkında. Ancak, Horasan ve Akkaş'ın ayrılmaları halinde genel kurula gidilmesi zorunluluğu doğacak. Bu nedenle de sezon sonu bekleniyor. Geçen her dakika Antalyaspor'a birşeyler kaybettiriyor. Bırakın genel kurul hemen olsun. Belki, daha çok çalışıp yararlı olacak kişiler gelir

HESABINI VER

Gelelim teknik adamlara... Siirt Jetpa maçından sonra Teknik Direktör Metin Ünal'a, Andjelkoviç, Damjanac ve Darci'nin transferini kendisinin mi istediğini sordum. Bu transferleri kendisinin istediğini, yönetimin de yaptığını söyledi. Andjelkoviç ve Damjanac'ın Antalyaspor'a maliyetleri 2 milyon 50 bin dolar. Birisi yedek kulübesinin gediklisi, diğeri uzun sakatlıktan sonra sahada hayalet gibi dolaşıyor. 280 bin dolara malolan Darci ise ülkesinde keyif çatıyor. 2 milyon 330 bin doların hesabını soran var mı?.. Ünal'ın bu hesabı kendi kendisine sorup gereğini yerine getirmesi lazım.

Ya futbolcular... Sahada ruh gibi dolaşan, topu 2 metreye bile yuvarlamaktan aciz 11 adama ne demeli?.. Takımın büyük bölümü yıllardır bu formayı giyiyor. Acaba, vaadedilen paralarını hiç alamadıkları oldu mu. Diğer takımların durumunu kendileri de çok iyi biliyordur. 'Paramızı alamadık' deyip isyan etmesini biliyorlarsa, çıkıp sahada futbol oynamayı da bilmeleri de gerekir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler