Ege Haberleri

EGE

  Utanç istifası

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  27 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ağustos 2009 - 23:27

  Selçuk’ta internet kafe işleten ve politikaya beş yıl önce AKP’de başlayarak ilçe başkan yardımcısı olan 33 yaşındaki lise mezunu Yalçın Kaya görevinden istifa etti.

  Kaya, istifasının gerekçesini, "İnsanlar iş, aş, yardım istiyor. Mağduriyetlerine çözüm bekliyor ama elimiz, kolumuz bağlı. İnsanlara verdiğimiz sözü tutamıyoruz. Bu mahcubiyete dayanamıyorum" diye açıkladı.

  AKP Selçuk İlçe Başkanı Bayram Bozdemir ise istifadan haberi olmadığını öne sürerek, "Kaya’nın eşi hamile. Sigortadan yararlanması için eşine iş bulmamı istedi. Sorunları olduğunu bir süre uzaklaşmak istediğini söyledi" dedi.

  Vicdanım rahat değil

  Kaya ise, eşi için kimseden iş istemediğini öne sürerek, "Altı aylık hamile bir kadını kim işe alır ki" dedi. Kaya, AKP ilçe merkezinin suyunun üç aydır faturanın ödenmemesi yüzünden kesik olduğunu belirterek, "Borç taksitlendirildi de bu hafta su geldi. Seçim öncesinde de, sonrasında da il yönetimi bize sahip çıkmadı. Selçuk’ta kılpayı seçim kaybettik. Biraz destek verilseydi şu anda belediye bizdeydi. Seçimde bize oy veren vatandaşa bile sahip çıkamadık. Bu kişilerin bürokrasiden kaynaklanan yasal sıkıntılarını çözemedik. Vicdanım rahat etmediği için ayrıldım" diye konuştu.

  AKP’nin işi iş takibi değil

  AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Kaya’nın istifasını duymadığını belirterek, şunları söyledi: "Partinin işi, bireysel olarak iş bulmak değil. İşsizliği ortadan kaldıracak projeler üreterek, herkese iş imkanı sağlamak. Ayrıca bizler teşkilatları yönetmekle, partiyi seçime hazırlamakla görevliyiz. İktidar partisi olarak bölgede ağırlığımız hissettirmek, kişilere iş bulmak, tayin, terfi, torpil yaptırmak gibi bir amacımız olamaz."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı