Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Utah nişan talimi yaptı!

Memo’lu Utah Jazz keskin nişancı gibiydi Portland önünde. Ne atsalar içeri girdi. Çok rahat oynadılar, çok da rahat kazandılar.

Alper Dülgerci
SON GÜNCELLEME
DAHA hava atışıyla başladı Utah saldırısı. Göz açıp kapayana kadar farkı 10 sayının üstüne taşımışlardı bile. Mükemmel uygulanan hücum setlerine Jazz oyuncularının istekli oyunu da eklenince resmen şov seyrettik sahada. Utah’ta 12 sayı 5 ribaunt ve 4 asistle oynayan Mehmet Okur, “Kim boşsa verdik topu, çok eğlenceli maç oldu” dedi galibiyetten sonra. Haklı adam, 36 asist yaptılar maç boyu, Portland sadece 19’da kaldı. 24 sayı 15 asistle oynayan Derron Williams şefliğinde işi kolay bitirdiler. Boozer’ın 26 sayı 12 ribaunt ve 7 asisti ise göz kamaştırdı.

Orlando, Milwaukee deplasmanında ecel terleri dökse de tecrübesiyle kazandı: 100-98. İlk devrede kusursuz bir Milwaukee vardı sahada, farkı 17 sayıya kadar taşıdılar. Ancak, “tecrübe kitaba takla attırır” diye bir laf vardır. Vince Carter ve genetiği değiştirilmiş insan Dwight Howard, 3. çeyrekte aldılar ipleri ellerine. 25 sayı, 20 ribaunt ve 4 blokla oynayan Howard, Bucks takımının gecesini kararttı. Magic’de son topu Vince Carter kullandı. 8 saniye kala yüklendi Carter ve kaçırdı şutu. Bucks ribaundu kapıp hücum kullanma hayalleri kurarken, Howard tek başına tam 4 kez tipledi topu ve resmen aldı maçı. O bir şey değil de, Ersan 20 sayı bulmuş, yanına da 16 ribaunt çekip kariyer rekoru kırmış. Çocuğa yazık oldu.

NBA SONUÇLARI

Washington-Charlotte: 76-92
Cleveland-Dallas: 111-95
Milwaukee-Orlando: 98-100
Utah-Portland: 108-92
Golden State-LA LAkers: 97-130

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler