Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üşütük kavgası

  ANKARA
  21.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Trabzon gezisinde soğuk alarak rahatsızlanması Meclis’te Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi görüşülürken CHP ve AK Parti arasında gerilime yol açtı.

  Bütçe üzerinde konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, “Başbakan son günlerde büyük bir bunalım içindedir. Gazetelerden okuduğumuz kadarıyla Başbakan Trabzon gezisinde üşütmüştür. Umarız bu üşütme sadece fiziki üşütmedir. Bu anlamda kendisine sağlık diliyorum” dedi. Bu sözlere ilk anda sessiz kalan AK Parti yönetimi, daha sonra itiraz ederek sataşma nedeniyle söz istedi.

  Bu sırada devreye giren Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Koçal’a, “Şu kürsüde eğitim adına konuşma yapanların da eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir siyasi partinin, bu ülkenin Başbakanı hakkında ima yoluyla da olsa söylediğiniz sözleri size aynen iade ediyorum. Hem argo, hem de eğitime ihtiyaç duyan bu imaların bu kürsüye yakışmadığını düşünüyorum” şeklinde yanıt verdi.

  AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı da “Bir başbakan hakkında bu kürsüde bu şekilde konuşmak ancak beyin olarak veya düşünce olarak fiziki olmayan üşütenlere aittir” dedi. Bahçekapılı sözlerini “Başbakanımız hastalanmıştır. Hasta olmayı siyasete araç olarak kullanmayı, insana ait olan hasletlerden erdemli olmaya da hiç yakıştırmıyoruz. Bizim Başbakanımız ve bizim sevgili genel başkanımız, ülkesini, insanını, vatanını sevdiği için hiçbir kimsede şimdiye kadar görülmediği şekilde çalışmaktadır” diye sürdürdü.

  Çubukçu’ya istifa çağrısı

  AK Partililerin tepkileri üzerine yeniden söz alan Koçal da “Milli Eğitim Bakanı’nın kendisinin eğitime ihtiyacı vardır, müsteşarının, bürokratlarının, YÖK Başkanı’nın eğitime ihtiyacı vardır. Ona buna saldırmakla olmaz bu iş. Milli Eğitim Bakanı derhal istifa etmelidir” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı