GeriSpor Üstünsoylu yeniden Kayak ve Kızak Federasyonu başkan adayı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üstünsoylu yeniden Kayak ve Kızak Federasyonu başkan adayı

Kayak ve Kızak Federasyonu Başkanı Erdoğan Üstünsoylu, özerkliğini kazanan federasyonun seçimli ilk mali genel kurulunda yeniden başkan adayı olduğunu açıkladı.

Erdoğan Üstünsoylu, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, 5 Ocak'ta yapılacak olan genel kuruldaki seçimler ile 2005 yılı faaliyetlerine ilişkin düşüncelerini açıklarken, kendilerine yeni dönem için yeni hedefler belirlediklerini belirtti.

“Ana hedefimiz, bugün 5-6 sporcuyla gittiğimiz kış olimpiyatlarına, 20-30 sporcuyla katılmaktır” diyen Üstünsoylu, 6 ay bekledikten sonra kavuştukları özerklikle daha önemli işlerin altına imza atacaklarını ifade etti.
Üstünsoylu, şunları söyledi:

“160 bin rakımlı dağları olan bir ülke bile olsak, çok parlak imkanlara sahip olduğumuzu söyleyemeyiz. Doğal alt yapıya sahip dağlarımızda master çalışmaları başlattık. Standartlara uygun pistler yapmadan ne uluslararası organizasyonlara ne de bu organizasyonlarda başarılı olacak sayıca çok olan sporculara kavuşamıyorsunuz. 70 milyon nüfusa sahip bir ülkede toplam 5 bin sporcumuz var. Bu sayı, bizim kadar doğal alt yapısı olmayan, ancak tesisleşmeyi başarmış ülkelerle kıyaslanamayacak kadar az. Ardahan, Gümüşhane, Nemrut ve Ilgaz gibi dağlarımızda altyapı çalışmaları yapılıyor, ancak kış olimpiyatları düzenleyen ülkeler kar üretme aparatları ile pistlerin altındaki çimlenme çalışmalarını iyi organize ediyor. Bizim bu konularda çok eksiğimiz var. Diğer ülkelerde kar üretilerek yapılırken, bizde doğal şartlardan dolayı sıkıntısı çekilmiyor. Özerklikle birlikte pistlerimizi kendi çabalarımızla yapıp, Türk kayağını geliştirmek istiyoruz.”

Seçimlere ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Üstünsoylu, 5 adayın yarışacağı genel kurul öncesinde tüm adaylara başarı dileğinde bulundu.

Erdoğan Üstünsoylu, “Bizim 4 yıllık planımız hazır. Tüm çalışmalarımız ve hedeflerimiz Türk kayağını iyi yerlere taşımak adınadır. Seçimlerden kim önde çıkarsa çıksın, bayrağı daha ileriye taşımak için mücadele edecektir, ama benim kartvizitimde federasyon başkanlığı dışında, siyasi ve ticari hiçbir unvanım yok” şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle