« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üstünberk: Taurasi bizi seçti

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Üstünberk ile Genel Sekreter Selçuk İren, Galatasaray Medical Park Bayan Basketbol Takımının bugün gerçekleştirdiği transferlerle ilgili olarak Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı kulübün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hakan Üstünberk, Diana Taurasi'nin transferini bitirdiklerini vurgulayarak, bu oyuncunun sabah 05.00'de sözleşme imzaladığını belirtti.

Gerekli işlemleri yapıp, kontratı imzaladıklarına değinen Üstünberk, “Camiamıza, taraftarımıza, takımımıza hayırlı olmasını diliyorum. Diana Taurasi, bizde oynamayı uygun gördü, biz de kendisini takımımıza uygun gördük. Çok önemli bir oyuncu, bize de çok büyük katkı sağlayacağına eminiz” dedi.

FIBA Avrupa Ligi'ndeki hedeflerini gerçekleştiremediklerini dile getiren Üstünberk, şunları kaydetti:
“Orada çok eksik kaldık. Taraftarımızı üzdük. Dolayısıyla ligin sonuna doğru üst seviyede mücadele etmeye başladıysak da Avrupa Ligi için ilave oyunculara gereksinim vardı. Bu sene üstüne koyarak devam ediyoruz. Mevcut oyunculardan kaptanımız Işıl'la 2 1 yıllık mukavele imzaladık. Bizim için çok önemli bir oyuncu, çok önemli bir karakter. Onun dışında bildiğiniz gibi ABD Milli Takımı'nın uzunlarından Tina Charles'la sözleşme imzaladık. Dolayısıyla basında yazdığı ya da basketbolcuların söylediği gibi 'İkiz kuleler'i oraya diktik. Onun dışında Diana Taurasi çok önemli, bildiğiniz gibi Alba Torrens'le de çok önceden imzalamıştık. Centilmenlik gereği açıklamıyorduk, o da bize önemli katkı verecek.”

Sürpriz transferlere devam edebileceklerini belirten Hakan Üstünberk, “Eksik olduğumuz yerlerde takviyeler düşünüyoruz” dedi. Üstünberk, şu görüşleri dile getirdi:
“Bunların hepsini tabi ki hocamız Ceyhun Yıldızoğlu ile beraber götürüyoruz. Sağolsun Selçuk bey çok yardımcı oluyor. Murat Tümer'in, Taurasi'nin transferinde çok katkısı var, ona ayrıca teşekkür ediyorum. Bütün bu transferlerde, bu koyduğumuz yolda bana ve ekibe güvenen, gerekli desteği gösteren başkanımız Adnan Polat'ın yeri apayrı. Tekrar teşekkür ediyorum sayın başkanıma. Ayrıca camianın ve taraftarın basketbol şubesine gösterdiği sevgi ve destek için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hepsine saygılarımı sunuyorum. Bu transferlerin hepsinde camianın önde gelenlerinin haberi olmuştur. Hepsinin desteği olmuştur. Dolayısıyla bu tek başına yapılan bir hareket değildir. Bu Galatasaray camiasının hep beraber yaptığı bir iştir ve en başında da Adnan Polat vardır.”

Genel sekreter Selçuk İren ise süreci çok iyi yönettiklerini düşündüğünü, öncelikle gizliliği çok önemsediklerini vurguladı.

Geçen sene takımın önemli bir silahı olan Fowles'ı Taurasi ile desteklemenin bu anlamda önemli olduğuna değinen İren, “Kaptanımız Işıl da gerçekten takımımızın sembol bir ismi. Galatasaray için kanının son damlasına kadar mücadele edecek ruha da sahip. Bizim için önemli bir faktör. Onunla da sözleşmenin yenilenmiş olması çok çok önemli” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz