ANKARA HABERLERİ

Üstün yetenekler keşfedilecek

Hürriyet Haber
27.02.2016 - 15:15Son Güncelleme :

Başkent’teki üstün yetenekli çocukların keşfedilmesini amaçlayan ‘Yetenek Atölyeleri’ projesi, Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlatıldı. İlkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine uygulanacak programda 67 öğretmen görev alacak.

Hürriyet Haber

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Özel Yeteneklilere Yönelik Bütünleştirilmiş Sınıf İçi Farklılaşma Programı Hazırlanması ve Yetenek Atölyeleri Oluşturma Projesi” açılış toplantısı yapıldı. Altındağ Özdemir Gürocak İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yetkililer, öğretmenler, Ankara Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Zekai Efeoğlu ve İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Muhammed Seyid Pehlivan ile AKA uzmanları katıldı. Altındağ’daki okullarda görev yapan 60 sınıf öğretmeni ve 7 branş öğretmeni üstün yetenekli çocuklara destek atölyelerinde eğitim verecek. Proje ile Ankara’da ilkokul 3 ve 4’üncü sınıflarda eğitim gören üstün yetenekli çocukların keşfedilmesi amaçlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üstün yetenekler keşfedilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üstün yetenekler keşfedilecek haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı