ERZURUM HABERLERİ

Ustek Genel Başkanı Eren Şar: "Kaos Hayalleri Kursaklarında Kalacak"

IHA
16.08.2015 - 08:17Son Güncelleme :

EREN ŞAR

IHA

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) Genel Başkanı Eren Şar, Türkiye de yaşanan terör olaylarını değerlendirdi. Şar, "Ülkemizin birliğini, dirliğini hiç kimsenin bozamaya gücünün yetmeyeceği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kararlılıkla gösterilmiştir. Şefkat elini uzatan Türkiye’nin huzura odaklandığını gören hain ellerin düğmeye bastıklarını ve bu minvalde Türkiye’nin asla taviz vermeyeceğine inanmaktayız." dedi.
Türkiye’nin Milli bütünlüğünün tarihin her kademesinde öne çıkan bir gerçek olduğunu ve bu vatan topraklarının asla bölünemeyeceğinin de çok iyi bilinmesine rağmen dış destekli şer odaklarının hayal peşinde koştuklarının ifade eden Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) Genel Başkanı Eren Şar, şu açıklamada bulundu:
KAOS HAYALLERİ KURSAKLARINDA KALACAK
"Türkiye’nin Milli bütünlüğü tarihin bütün akışında öne çıkan son derece gerçekçi bir hakikattir. Bizim birliğimiz ve dirliğimiz hususunda ki kararlılığımızın bilinmesine rağmen haince planlar yapanlar asla başarılı olamamıştır. İster Teknoloji alanında olsun ister Ekonomik alanda olsun, Türkiye’nin büyük hamleler kayıt ettiğini gören dış odakların bundan son derece rahatsız olduklarını ve Türkiye’nin de Suriye gibi iç savaşa sürüklenmesi için düğmeye bastıklarını çok iyi biliyoruz. Oysa Türkiye’nin yakın tarihindeki Kurtuluş Savaşı tablosunu birlik ve dirlik konusunda asla taviz vermeyeceklerini de bilmelerine rağmen kaos üretmeye devam ediyorlar. Bu kaos hayalleri kursaklarında kalacak. Türkiye’nin hiçbir zaman Kürt kardeşleri ile sorunu olmamıştır, olmayacaktır. Bunun yakinen bilinmesine rağmen Türkiye teknolojide, ekonomide ve diğer alanlarda gelişme kayıt etmesin diye terör belasını geliştirerek aynı zamanda finansörlük yapmaktadırlar. Ülkemizin muazzam kaynakları heba olup gitti. Bugüne kadar terörle mücadeleye harcadığımız parayla ülkemizin çok büyük problemleri çözülürdü. Esasen 100 yıldan bu yana Anadolu’nun topraklarının en büyük meselelerin biri olan bölücü terör, ülkenin kanını emiyor. Bugünkü noktada terörün bitmesi ve ülkemize huzur gelmesi, halkımızın en öncelikli isteklerindendir."
‘HAİN ELLER, HUZURU BOZMAK İÇİN DÜĞMEYE BASTI’
Kürt sorunu olmayan ülkemizde barış adı altında şefkat elini uzatan, istikrarlı bir şekilde büyüyen tek iktidarlı hükümetle Türkiye’nin huzura odaklandığını gören hain ellerin düğmeye bastıklarını ve bu minvalde Türkiye’nin asla taviz vermeyeceğine inanmaktayız. Çözüm Süreci, siyasi gelişmeler açısından çok iyi bir dönemdi. Bu aşamada silahların yeniden devreye girmesi bütün topluma zarar veriyor, toplumun demokratik kazanımlarına zarar veriyor. Silahların devreye girmesinin hiç kimseye bir yararı yoktur. Türkiye’de Kürtler, Türkler, birlikte yaşama iradesine çok güçlü bir şekilde sahipken, bu tür süreçler sosyal barışı da engeller. Herkesin bu yaşananların sonucunu öngörmesi ve buna göre adım atması çok önemlidir. Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugün de teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içinde duracağına, ülkemizin terörden arınmış huzur ve güven ortamının güçlü bir şekilde sağlanarak yoluna devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bu ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağlayan sağduyulu toplum olarak, teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergilemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin, milletimizin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için dün olduğu gibi bugün de yarın da sorumluluk almaya hazırız. Öfkemizi kalbimize gömmek ve bu topraklarda yepyeni bir barış sayfası açmak zorundayız”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ustek Genel Başkanı Eren Şar: "Kaos Hayalleri Kursaklarında Kalacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 08 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ustek Genel Başkanı Eren Şar: "Kaos Hayalleri Kursaklarında Kalacak" haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:18
 • Guneş
  07:03
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı