Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üsteğmen intihar baba cinayet diyor

  Ahmet KAYA Kadir ÇELİK, (DHA)
  01 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 31 Temmuz 2006 - 23:56

  Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçe Jandarma Bölük Komutanı olan 30 yaşındaki Üsteğmen Mehmet Güler hakkında, 19 ay önce intihar ettiği söylenen hemşire eşini dövüp, ardından tabancayla öldürdüğü iddiasıyla dava açıldı.

  Üsteğmenin 24 yaşındaki eşi Sema Güler’in mezarı, cinayet iddiaları üzerine açıldı ve cenaze İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  HEMŞİRE Sema Güler, 30 Aralık 2004 gecesi, o tarihte Hakkari’nin Çukurca İlçe Jandarma Komutanı olan eşinin beylik tabancasıyla göğsünden vurularak öldü. Üsteğmen Güler, ifadesinde, eşinin lenf bezleri rahatsızlığı yüzünden moralinin bozuk olduğunu ve intihar ettiğini söyledi. Hakkari Cumhuriyet Savcısı’nın ölü muayene tutağında, Sema Güler’in boyun altından ve çenesinden "kırık sesleri" geldiği kaydedildi. Genç kadının ağız içi ve dudak kısmında kanlanma olduğu, dudakta pıhtılaşmış kan bulunduğu belirtildi.

  Sivas’ta oturan 50 yaşındaki demir doğrama ustası Mustafa Gündem, kızının eşi tarafından öldürüldüğü iddiasıyla 44 yaşındaki eşi Emine Gündem ile birlikte nöbetçi Sivas Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurarak, olayın intihar değil, cinayet olduğunu iddia etti. Bunun üzerine üsteğmen hakkında ’eşini öldürmek’ suçundan 24 yıl hapis cezası istemiyle Hakkari Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan üsteğmen de Marmara Ereğlisi’nde talimatla alınan ifadesinde hakkındaki suçlamaları reddetti ve eşinin intihar ettiğini söyledi.

  CESET ADLİ TIP’TA

  Kızı Sema Güler’in solak olmadığını belirterek, kızının çenesindeki kırık ve morarmaların nedeninin de ortaya çıkarılmasını isteyen baba Gündem, mezarın açılması ve cesedin incelenmesi talebinde bulundu. Bunun üzerine İslahiye Cumhuriyet Savcısı Maruf Türker gözetiminde Sema Güler’in cesedinin defnedildiği mezar açıldı. Güler’in cesedi çıkarılıp, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Annem babama aptal, salak, eşek dedi

  OLAYIN görgü tanığı olan şu anda 5.5 yaşındaki Handan Güler’in, İslahiye Asliye Hukuk Mahkemesi’nde psikolog gözetiminde ifadesi alındı. Olay günü annesi ile babasının kavga ettiğini anlatan küçük Handan, "Ben babamla televizyon seyrediyordum, annem yatmamı istedi. Yatmadığım için annemle babam kavga etti. Annem babama ’aptal, salak, eşek’ dedi. Babam da anneme aynı şeyleri söyledi. Daha sonra annem misafir odasında masanın üzerindeki silahı aldı. Babam silahı annemin elinden almaya çalıştı. Annem sıkı tuttuğu için silahı alamadı. Annemin elinde bomba (silah) patladı. Daha sonra annem cennete gitti" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı