« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ustaoğlu teknik faullerden dertli

Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Medical Park'a 79-72 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın basın sözcüsü Tamer Ustaoğlu, “Müsabakada bitime 3 dakika kala çalınan teknik faullerle, ivmesi bize dönmüş olan maç karşı takıma verildi' görüşünü ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ustaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, dün deplasmanda oynadıkları Galatasaray Medical Park maçında son 3 dakikaya 70-69 geride girdiklerini, oyunun ritmini ele geçirdikleri sırada hala anlam veremedikleri bir şekilde teknik faul kararlarının geldiğini kaydetti.

Tamer Ustaoğlu, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Hakem teknik faulü yedek sırasına çaldığını belirtiyor ama teknik faul verdiği anda yedek sırasına arkası dönük ve kimse hakeme olağan dışı bir tepki göstermiyor, bilakis herkes pozisyona odaklanmış durumda. İlginç bir rastlantı da aynı hakemin, Spor Toto Türkiye Kupası'nda Türk Telekom maçının son 5 dakikası içerisinde benzer bir pozisyonda bu sefer Chatman'e de haksız şekilde teknik faul vermesi. Bu kadar kolay bir şekilde teknik faullerin havada uçuştuğu bir karşılaşmada Galatasaray'ın herhangi bir teknik faul almaması da oldukça ilginç. Spor Toto Türkiye Kupası'nda Türk Telekom ardından Galatasay maçında benzer uygulamalarla karşılaştık. Bunları bütçe olarak görece büyük takımlara şirin gözükme adına yapılan hareketler olarak algılıyoruz.”

Karşıyaka camiasının Türkiye'de basketbolu en iyi bilen ve yaşayan camia olduğunu savunan Ustaoğlu, şunları kaydetti:
“Karşıyaka, hem yapısı hem de vermekte olduğu emek itibariyle herşeyden önce saygı duyulmayı hak etmektedir. Biz prensip olarak mümkün mertebe hakemlerle alakalı konuşmuyoruz ama bu maçlarda hakemlerin yanlış kararları yüzünden olası galibiyetlerimiz engellendi. Dünkü müsabakada bitime 3 dakika kala çalınan teknik faullerle ivmesi bize dönmüş olan maç karşı takıma verildi.

Basketbol temposu ve yapısı itibariyle son derece tansiyonu yüksek ritimde geçen müsabakalara sahip bir spor. Hakemlerin anlamsızca yarattıkları ve maç sonuçlarına doğrudan etki eden yorumlar yerine basketbolun bu yapısını algılayarak ve benimseyerek maç yönetmelerinin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada da Türkiye Basketbol Federasyonu'nun son bir ay içerisinde yaşananları incelemesini bekliyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler