MERSİN HABERLERİ

Ustalık belgesi olan bilirkişilik yapacak

DHA
31.03.2016 - 13:39Son Güncelleme :

Ustalık belgesi olan bilirkişilik yapacak

DHA

MERSİN’de bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ramazan Ersoy, ustalık belgesine sahip esnafın bilirkişi olarak atanması konusunda gerekli çalışmayı yapacağını söyledi.
Genel Müdür Ramazan Ersoy ve Daire Başkanı Oğuz Şahin, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Mersin’de, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Mersin ESOB) Başkanı Talat Dinçer’i makamında ziyaret etti. Mersin Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan ESOB Başkanı Dinçer, il genelinde 71 mesleki oda ve 50 bine yakın esnaf ve sanatkârlara hizmet verdiklerini belirti. Dinçer, illerde kurulan tüketici hakem heyetinde bilirkişi olarak üniversitelerden akademik kişiler istendiğini, mesleki konularda ustalık belgesine sahip esnaf sanatkarların da bilirkişi olarak gösterilebileceğini anlattı.  
Genel Müdür Ersoy da Ticaret İl Müdürlüğü'nce düzenlenen tüketici haklarına yönelik  panele katılmak üzere Mersin’e geldiklerini belirterek, etkinlik öncesi Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulunduklarını söyledi.
Ersoy, Dinçer'in dile getirdiği konuyla ilgili olarak da ustalık belgesine sahip esnafın bilirkişi olarak atanması konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını kaydetti.

MERSİN, (DHA)
(31.03.2016), (FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Ustalık belgesi olan bilirkişilik yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ustalık belgesi olan bilirkişilik yapacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı