ANKARA HABERLERİ

Ustalardan sinema dersleri

Haşim KILIÇ
30.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

CerModern bünyesinde kurulan Cava Enstitü, düzenlenen gece ile kapılarını açtı. Meltem Cumbul, Ezel Akay, Mert Fırat gibi isimlerin de dahil olduğu projede, “Bir Film Yaratmak”, “Düşten Kağıda”, “Kameraya Oynamak” ve “Sinema Okur Yazarlığı” isimli atölye çalışmalarıyla senaryo yazımı, oyunculuk, sinema eleştirmenliği eğitimleri verilecek.

Haşim KILIÇ

CAVA Enstitü’nün tanıtım toplantısına Ezel Akay, Umut Karadağ, Ümit Ünal  ve Ahmet Gürata da katıldı. Program yönetmeni Tufan Taştan, katılımcılara programın amacını ve yapılacak çalışmaları anlattı. Meltem Cumbul, Barış Pirhasan, Ahmet Mümtaz Taylan, Mert Fırat, Onur Ünlü, Ümit Ünal, Yeşim Ustaoğlu, Yüksel Aksu gibi alanında usta isimlerin atölye çalışmalarına katılacağı program, dört farklı başlık altında gerçekleşiyor. Tufan Taştan tarafından yürütülecek “Bir Film Yaratmak” Sinema Atölyesi, Evren Barış Yavuz tarafından yürütülecek “Düşten Kağıda” Senaryo Atölyesi, Meltem Cumbul ve Umut Karadağ tarafından yürütülecek “Kameraya Oynamak” Oyunculuk Atölyesi ve Ahmet Gürata tarafından yürütülecek olan “Sinema Okur Yazarlığı” Eleştirmenlik Atölyesi ile katılımcılar, sinema, senaryo, oyunculuk ve film eleştirmenliği eğitimleri alacak.
Cava Enstitü, katılımcılarına projelerini geliştirme olanağı sunarken, atölyelerin programları kapsamında her ay söyleşiler, sempozyumlar, film gösterimleri ve workshoplar yer alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ustalardan sinema dersleri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı