« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ustalar şov yaptı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aralarında Oğuz Çetin, Tanju Çolak, Cüneyt Tanman ve Şenol Ustaömer'in de bulunduğu eski ünlü futbolcular, Almanya'nın Bremen kentinde düzenlenen Euro Cup Şöhretler Turnuvası'nda ay yıldızlı formayı giydi

Bir zamanlar yeşil sahalarda fırtına gibi Oğuz Çetin, Tanju Çolak, Şenol Ustaömer, Cem Pamiroğlu, Nurettin Yıldız, Güngör Şahinkaya, Muhammet Altıntaş, Cüneyt Tanman ve Ayhan Akbin, Almanya'nın Bremen kentinde düzenlenen Euro Cup Şöhretler Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil ettiler.

Stadhalle Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Hollanda, İngiltere ve Fransa katıldı. Milli Takımımız, grubundaki ilk maçında Hollanda ile 1-1 berabere kalırken, golümüzü Tanju Çolak attı. İkinci karşılaşmasında İngiltere ile karşılaşan ekibimiz, rakibine 4-0 yenilince, elenmekten kurtulamadı.

Yaklaşık 3 bin 500 seyircinin izlediği turnuvada, Alman Bernd Schuster, Burdenski, Votava, Ordonevitz, Fransız Giresse ve İngiliz Woodcock gibi bir dönemin ünlü futbolcuları da forma giydi. Turnuvayı, finalde İngiltere’yi 3-1 yenen Almanya kazandı.

YILLAR SONRA BULUŞTULAR

Tanju Çolak, Oğuz Çetin, Cem Pamiroğlu, Nurettin Yıldız, Şenol Ustaömer, Güngör Şahinkaya, Muhammet Altıntaş, Cüneyt Tanman ve Ayhan Akbin'den oluşan Türkiye, grup maçlarında 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldı. Bir dönem Galatasaray da forma giyen Tanju Çolak ile Fransız Didier Six, Bremen'deki turnuvada bir araya gelerek hasret giderdiler (solda).

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz