« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usta: Üstün bir oyun sergiledik

Türkiye (A2) Milli Futbol Takımı Antrenörü Fuat Usta, Belarus maçının ilk yarısında rakibe göre daha üstün bir oyun sergilediklerini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye (A2) Milli Takımı'nın Belarus'u 2-0 yenmesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Milli Takım Antrenörü Fuat Usta, kamp süresince Belarus ile iki kez hazırlık maçı yapacaklarını söyledi.

Bugünkü Belarus mücadelesinde iyi oynadıklarını belirten Usta, “Maçın ilk yarısında rakibimize göre daha üstün bir oyun sergiledik. İkinci yarı ise geriye çekilmemize rağmen pozisyonlar bulduk. Güzel bir maç oldu” dedi.

Hazırlık maçlarının, genç futbolcuların performanslarını görmek açısında önemli olduğunu dile getiren Usta, (A2) Milli Takımından, (A) Milli Takıma iyi oyuncular yetiştirmek istediklerini kaydetti.

“İLK MİLLİ MAÇIMDA İLK GOLÜMÜ ATTIM”

Milli futbolcu Murat Duruer ise (A2) Milli Takımının yeni kurulduğunu hatırlatarak, ilk hazırlık maçlarını oynadıklarını söyledi.

Belarus maçında takımın güzel oynadığını vurgulayan Murat, “Belarus karşısında iyi bir performans sergiledik. Takımda uyum sorununu atlattıktan sonra daha iyi olacağımıza inanıyorum” dedi.

Milli futbolcu Gurur Yazar ise oynadıkları ilk hazırlık maçını kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, “İlk milli maçımda ilk golümü attım” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler