Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Usta oyuncu ilk kez çocuklarla

  Hürriyet Haber
  10 Temmuz 2012 - 12:18Son Güncelleme : 10 Temmuz 2012 - 12:18

  Sahnelere yıllarını veren Haldun Dormen ilk kez çocuklar için çalışıyor. Çılgın Profesörler adlı projenin Genel Sanat Yönetmenliği'ni Dormen üstlendi.

  Mart ayından beri dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum bünyesinde  4-16 yaş arası çocuklara yönelik aktvitelerini sergileyen “Çılgın Profesörler”, gösteri ve atölye çalışmalarını  Haldun Dormen ile yapılan “Dünyaya Sahip Çık” temasıyla yepyeni bir konseptle izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

  Eylül ayında İstanbul Akvaryum'da küçük izleyicileriyle buluşacak olan, çocukları çevre sorunları konusunda eğitmeyi amaçlayan projeyle ilgili, aşırı su israfı konusunda hassasiyeti bilinen Dormen “Çocukluğumdan beri özellikle su tüketiminin böylesine yoğun yapılmasına son derece karşıydım; Hatta hala evimde tüketimi azaltıcı konularda sürekli planlama yaparım.Bu nedenle özellikle çocukların geleceğine yönelik sorumluluklarını artırıcı , onlarda farkındalık yaratıcı, Dünyaca ünlü bir projede olmaktan son derece memnunum.Bu çocuklara yönelik yaptığım ilk çalışma ve son derece heyecanlıyım" dedi.

  ÇILGIN PROFESÖRLER NE ANLATIYOR

  1996’dan beri 35 farklı ülkede 146 temsilcisi ile sergilenen; Türkiye’de ilk defa İstanbul Akvaryum’da çocuklarla buluşan Çılgın Profesörler, gösteri ya da atölye çalışması formatında etkileyici interaktif aktiviteler düzenliyor. Birbirinden eğlenceli deneyler ve etkinlikler ile eğlenceli ve eğitici atölye çalışması sunan Çılgın Profesörler, çocuklara bilimin tüm formlarını tanıtıyor. Deneylerinde çevre, bilim, doğa konuları ile atölye çalışmalarını içeren Çılgın Profesörler, çocukların kendilerine güvenlerini, motivasyonlarını ve merak duygularını geliştirirken çevre ve doğayla ilgili farkındalıklarını artırıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı