Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Usta katili mahkum oldu

  Hürriyet Haber
  08 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mart 1999 - 00:01

  BAKIRKÖY - Birlikte çalıştığı marangoz Mustafa Akyol'u (34) bira içme bahanesiyle götürdüğü Altınşehir Kayabaşı Mağaraları Mevkii'nde av tüfeğiyle öldürdüğü iddia edilen Recep Demir 20 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Soruşturmayı yanlış yola sevk etmekten yargılanan Mustafa Akyol'un karısı Bahriye Akyol ise, tahliye edildi.

  Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına Mustafa Akyol'un annesi Habibe Akyol, kardeşleri Tevfik ve Ali Akyol ile tutuklu sanıklar Recep Demir ve Bahriye Akyol katıldı. Son sözü sorulan sanıklar, ‘‘Pişmanız’’ dediler.

  Daha önceki savunmalarında Mustafa Akyol'la ortaklığın bozulmak üzere olduğunu anlatan Demir, şunları söylemişti:

  ‘‘Bana Kayabaşı Mağaraları Mevkii'ne gitmeyi teklif etti. Ben de paramı vereceksen, gidelim dedim. Bir şişe votka, iki bira ve esrar içmiştim. Nasıl oldu bilmem, Akyol'u silahla öldürmüşüm. Cinayetten sonra Bahriye'nin yanına gittim. Kocasını öldürdüğümü söyledim ve bu konuda kimseye bir şey söylememesi konusunda onu uyardım. Kocasına kızgın olduğum için intikam hırsıyla Bahriye'nin ırzına geçtim.’’

  Demir tarafından tehdit edildiğini söyleyen Bahriye Akyol ise,‘‘O gece gelip kimseye söyleme yoksa seni öldürürüm, dedi. Kocamın kaybolduğuna dair yetkilileri başvurmamı istedi. Korktum, istediklerini yaptım’’ demişti.

  Mahkeme heyeti sanık Recep Demir'i, Mustafa Akyol'u öldürmekten 20 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı. Soruşturmayı yanlış yola sevk etmekten yargılanan Bahriye Akyol ise, tahliye edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı