Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usta-Çırak düellosu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ünal, üstadı Türel'e karşı taktik savaşı verecek

Antalyaspor, bugün deplasmanda İstanbulspor karşısına çıkıyor. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki puan mücadelesi saat 14.00'de. Maçın hakemi Hakem İbrahim Çınar da Birinci Lig'deki ilk sınavını verecek

TEK EKSİK DARCİ: Hazırlıklarını dün öğle saatlerinde Antalya'da yaptığı antrenmanla tamamlayan kırmızı beyazlılar, 14.20 uçağı ile İstanbul'a gitti ve kampa girdiği Dedeman Otel'de maç saatini bekliyor. Perşembe günü yapılan çiftkalede hafif bir sakatlık geçiren Darci dışında eksiği olmayan Antalyaspor, güçlü rakibi İstanbul Boğaları'nın karşısına en az 1 puan için çıkacak. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşma saat 14.00'de başlıyor.

HAKEMİN İLK MAÇI: İstanbulspor-Antalyaspor karşılaşması, bu sezon (A) Klasman'a yükselen hakem İbrahim Çınar'ın yöneteceği ilk Birinci Lig maçı olacak. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki puan mücadelesi aynı zamanda usta-çırak olan iki takımın teknik adamlarının da taktik savaşına sahne olacak. İstanbulspor Teknik Direktörü Metin Türel, 1995/96 sezonunda Antalyaspor'u çalıştırdığında, Metin Ünal da o zaman yardımcısı olarak görev yapmıştı.

O'NLAR ŞİMDİ RAKİP: Ünal'ın teknik direktörlük diplomasının altında da Türel'in imzası bulunuyor. Türel'e, Antalyaspor'daki hizmeti ve kendisine kazandırdığı deneyim nedeniyle büyük saygısı bulunduğunu belirten Ünal, ‘‘Ancak bugün sayın Türel ile rakip olarak karşı karşıya geleceğiz. Maçtan önce başarı dileyeceğim. Ekiplerimiz sahaya çıkınca da Türel ile aramızda takımlarımıza puan kazandırmak için amansız bir taktik savaşı başlayacak’’ diye konuştu.

STAT:

Şükrü Saracoğlu

SAAT: 14.00

HAKEM

İbrahim Çınar

İSTANBUL

Zdravkov

Bekir

Engin

Moura

Emrah

Saidou

Murat

Bülent

Petkov

Sertan

Bushi

ANTALYA

Adnan

Şenol

Burhan

Nuri

Kamil

M.Gürsel

Gaudino

Uğur

Musiç

Atilla

Andjel


Bunları da Beğenebilirsiniz