« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üst sıraları istiyoruz

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde alt sıralardan kurtulmaya çalışan Beşiktaş'ın yardımcı antrenörü Ömer Petorak, şu anda bir hedef belirlemenin mümkün olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligde geçen hafta İstanbul Üniversitesi'ni yenerek galibiyet sayısını 3'e çıkaran siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, Homend Antakya Belediyesi ile 5 Ocak Perşembe günü yapılacak karşılaşma öncesi kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu.  

Ömer Petorak, şu anda bir hedef belirlemenin mümkün olmadığını belirterek, “Önümüzdeki her maçtan galibiyetle ayrılarak üst sıralara tırmanmak istiyoruz” dedi.

Yardımcı antrenör Petorak, İstanbul Üniversitesi karşısında aldıkları galibiyeti önemli hale getirmek için Homend Antakya Belediyesi'ni de yenmeleri gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:
“İstanbul Üniversitesi karşılaşması bizim için önemliydi ve galip geldik. Bu galibiyet morallerimizi yükseltti. Aldığımız puanların önemini kaybetmemesi için Antakya Belediyesi mücadelesini de kazanmamız lazım. Geçen hafta karşılaşmayı 10 oyuncuyla bitirdik. En az süre alan oyuncumuz 8 dakika oynadı. Bu da bizim maçın son dakikalarında dinç kalmamızı sağladı. Bazı sakatlıklarımız vardı ve tam hazır olmadan İstanbul Üniversitesi maçına çıktık. Sakatlıklarımızın bazıları halen devam ediyor ama bunu bahane haline getirmiyoruz. Çünkü kazanmak zorundayız. Rakibimizin çok iyi ve hızlı kısa oyuncuları var. Ayrıca yüksek şut yüzdesi ile oynuyorlar. Rakibimizin kaliteli bir oyun yapısının olduğunun farkındayız. Bunlara iyi hazırlandık ve önlemlerimizi aldık. Salondan galip ayrılmak istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz