Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üst sınıf adayları

  Hürriyet Haber
  17.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BMW 5 SERİSİ

  Chris Bangle tarafından tasarlanan BMW 5 Serisi, farklı ve sportif görünümü ile dikkat çekiyor. BMW 5 Serisi’nde, 3 litre 272 beygir, 4.8 litre 367 beygir gücündeki benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra, 2.0 litre 177 beygir ve 3.0 litre 231 beygir gücünde dizel motor seçenekleri de yer alıyor. Ayrıca 5 Serisi’nin M5 isimli performans odaklı versiyonunda 5 litre 507 beygir gücünde bir motor görev yapıyor. Tüm modellerde otomatik vites standart olarak sunuluyor.

  HONDA LEGEND

  Japon Honda’nın lüks orta üst segmente hitap eden modeli Legend, sportif tasarımının yanı sıra değişen ölçüleri ve güçlenen motoruyla dikkat çekiyor. Legend’in 3.5 litre SOHC VTEC V6 motoru 295 beygir güç üretiyor. Legend ayrıca, standart olarak virajların dönülmesini daha güvenli hale getiren dört çeker sistemine sahip. SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive) sistemi virajlarda dıştaki arka tekerleğin dönüş hızını artırarak aracın daha kolay dönebilmesine yardımcı oluyor.

  KIA OPIRUS

  Avrupa pazarı düşünülerek, Kore’de tasarlanan Opirus, Kia’nın amiral gemisi. Neo-klasik unsurların kullanıldığı Opirus’da, 24 supaplı 3.5 litre V6 benzinli motor bulunuyor. Opirus’un 203 beygirlik motoru, sürücüye tam otomatik kullanım veya kullanımı rahat debriyajsız düz şanzımanlı sıralı manuel seçenekleri sunan 5 vitesli otomatik şanzımanla birleştirilmiş.

  CITROEN C6

  Citroen’in amiral gemisi C6, bir makam otomobilinde olması gereken tüm özellikleri üzerinde barındırıyor. Fransız üreticinin ayarlanabilir süspansiyon sistemi nedeni ile ’uçan halı’ olarak nitelendirdiği C6’da 2.7 litre 208 beygir dizel ve 3.0 litre 215 beygir benzinli motor seçenekleri görev yapıyor. Her iki modelde de otomatik vites standart olarak sunulurken C6’da standartları çok yüksek olan tek bir donanım paketi bulunuyor.

  TOYOTA CAMRY

  Toyota Camry geçtiğimiz yıl tamamen yenilenerek Türkiye’de satışa sunulmuştu. Aktif güvenlik teknolojileri ve çevreci kimliği ile ön plana çıkan yeni Toyota Camry, geliştirilmiş sürüş performansı ve yenilenen iç dizaynı ile sürücülere farklı bir ferahlık duygusu yaşatıyor. 2.4 litre 167 beygir ve 3.5 litre 277 beygirlik motor seçeneklerine sahip olan Camry, her iki modelde de otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor.

  VOLVO S80

  Volvo S80, sunduğu kaliteli, geniş iç mekanı, konforu ve donanımı ile dikkat çekiyor. Baştan aşağıya yenilenerek çok daha estetik bir görünüme kavuşan S80’de 2.5 litre 200 beygir turbo, 3.0 litre 285 beygir turbo, 3.2 litre 238 beygir ve 4.4 litre 318 beygir gücündeki benzinli motorların dışında; 2.4 litre 185 beygir gücünde bir de dizel motor seçeneği bulunuyor.

  HYUNDAI GRANDEUR

  Koreli üretici Hyudai’nin üst sınıftaki temsilcisi Grandeur, hem tasarımı hem de sunduğu konforla Avrupalı rakiplerinden geri kalmıyor. Uzun dingil mesafesi sayesinde arka koltuktaki yolcularına çok geniş bir iç mekan sunan araç, yuvarlak hatlı tasarımları ile boyutlarına rağmen kompakt görünmeyi başarıyor. 3.3 litre hacminde ve 173 beygir gücündeki 6 silindirli benzinli motor ile donatılan Grandeur, 5 ileri otomatik şanzıman sistemine sahip. Zengin standart ekipman listesine sahip olan Grandeur, tek donanım seviyesi ile satışa sunuluyor.

  CHRYSLER SEBRING

  Amerikalı Chrysler’in Avrupalı müşterileri hedef alarak tasarladığı yeni Sebring, sınıfının en köklü modellerinden birisi. Amerikalı bir model olmasından ötürü önceki yıllarda kullandığı yüksek hacimli motorların yerinde görev yapan 2.0 litre 140 beygir dizel ve 2.4 litre 170 beygir gücündeki benzinli motor, tüketicilerin kullanımına sunuluyor. Sebring, Limited adındaki tek donanım paketi ile tercih edilebiliyor. 2.4 litrelik benzinli motor otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor.

  MERCEDES E SERİSİ

  Üst sınıfın en önemli markalarından Mercedes’İn yenilediği modellerden biri olan E Serisi, donanımına eklediği özelliklerle öncüsünden daha başarılı bir model haline gelmiş. Geçirdiği makyaj operasyonu sonrasında ufak değişikliklere kavuşan yeni E Serisi, önceki nesle göre güçleri artan 7’si benzinli 7’si dizel olmak üzere toplam 14 farklı motor seçeneğine sahip. E Serisi, dünyada ilk kez kullanılan Akıllı Aydınlatma sistemi ile de sınıfında dikkat çekiyor.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı