Gündem Haberleri

  Üst düzey değişim olmayacak

  Okan KONURALP / ANKARA
  31.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın, perşembe günü toplanacak Parti Meclisi (PM) toplantısından "Değişim yok" kararıyla çıkmayı planladığı öğrenildi.

  Baykal, yakın çevresine, "Üst düzey bir değişimi doğru bulmuyorum. Değişim ancak kurultay sonrasında oluşacak yeni Parti Meclisi’nin belirlenmesi sonrasında olur" dedi. Baykal’ın olağanüstü kurultay seçeneğinin aksine, olağan kurultayın tüzüğe uygun bir şekilde en az bir yıl ertelenmesi seçeneğini de tartışmaya açmayı planladığı kaydedildi. Baykal’a yakın isimler ise Genel Sekreter Önder Sav ile Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem arasındaki gerilimin ve çekişmenin seçimlerin hemen sonrasında su yüzüne çıktığını vurgulayarak, "Oysa, Genel Başkan böyle bir dönemde her iki isimden de vazgeçmeyi düşünmüyor" dediler.

  KISMİ REVİZYON Baykal’ın, milletvekili seçilemeyen MYK üyelerinden en az iki isim ile milletvekili listelerinde kendine yer bulamayan Kadın Kolları Başkanı Güldal Okuducu’yu liste dışı bırakan kısmi bir revizyonla, yola devam etmesi bekleniyor.

  ODTÜ’YLE ORTAK ÇALIŞMA Baykal’ın geçtiğimiz haftaki MYK toplantısında alınan "Seçim sonuçlarının akademik değerlendirmesi" kararına büyük önem verdiği öğrenildi. CHP’nin 1965 seçimleri yenilgisiyle ilgili raporuyla, kendisine siyaset yolu açılan Baykal, seçim sonuçlarıyla ilgili akademik tespitlerin, partisinin geleceğinde belirleyeceği olacağını vurguladığı kaydedildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı