Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uslan artık Nouma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kaptan Tayfur, Fransız yıldıza sitem etti.

Nouma'nın büyük futbolcu olduğunu belirten Beşiktaşlı Tayfur, ‘‘Saha dışında mükemmel bir insan. Ancak maç sırasında yaptığı hareketlerle hem bizi, hem de Beşiktaş'ı yakıyor’ dedi.

PANELE KATILDI

Beşiktaş Kaptanı Tayfur ve Alman futbolcu Münch dün Çamlıca'daki Bilfen Koleji'de panele katıldılar. Tayfur, Beşiktaş'ın ilk yarıyı lider bitireceğini ve ligde şampiyon olacağını iddia ederken, takım arkadaşı Pascal Nouma'yı da sert bir dille eleştirmeden edemedi.

HIRS YOKTU

Tayfur, ligde daha önceki maçlarda da goller yediklerini, ancak kazanma hırslarıyla daha fazla gol atıp, galip geldiklerini belirterek,‘‘Ancak Gençlerbirliği maçında maalesef bu kazanma hırsı yoktu. Maçın hemen başında gol yememiz, ardından da penaltı kaçırmamız bizi oyundan kopardı’’ dedi.

ÖRNEK OLACAK

Beşiktaş'ın kabuk değiştirdiğini ve bu sezon 7 yeni transfer ile mücadele ettiklerini anlatan Tayfur şunları söyledi ‘‘Bir takımı yeniden yaratmak kolay değil. Scala arayışlarla takımı güçlendirmeye çalışıyor. Kimse merak etmesin. Beşiktaş ayakta alkışlanacak ve örnek olacak.’’

TOPARLANMALI

Tayfur, ‘‘Nouma büyük futbolcu. Ama yaptığı hareketler ile hem biz arkadaşlarını hem de Beşiktaş'ı yakıyor. Kendisini bir an önce toparlamalı. Beşiktaş'ın ona ihtiyacı var. Ama çok agresif davranıyor. Bizler de onun kadar mağlubiyeti hazmedemiyoruz ama dikkatli olmalıyız’’ dedi.

DIŞARDA SAKİN

Tayfur ayrıca Nouma'nın saha dışında çok sakin olduğunu ifade etti. Türkiye'de mutlu olduğunu belirten Münch ise Beşiktaş'ın Avrupai bir ekip olduğunu iddia etti ve Nouma'nın toparlanması gerektiğini de açıklarken, ‘‘Ben de yabancıyım ama uysalım. Onun bu kadar hırçınlaşmasına gerek yok’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz