« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üsküdar'dan olimpiyatlara 4 sporcu

Üsküdar Belediye Spor Kulübü'nün atletizm alanında A barajını geçen dört sporcusu, Londra 2012 Olimpiyatları'na katılacak.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Üsküdar Belediyesi sporcuları Almitu Bekele Degfa, Aslı Çakır Alptekin, Gülcan Mıngır, Bahar Doğan ile Londra 2012 Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek.

27 Temmuz-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek 2012 Yaz Olimpiyatları'na, Üsküdar Belediye Spor Kulübü'nün dört başarılı sporcusu da katılacak. 2012 Londra Yaz Olimpiyatları'nda atletizm alanında tüm dünyadan 47 branşta 2 bin atlet mücadele verecek. Üsküdar Belediye Spor Kulübü'nün 2012 Londra Olimpiyat oyunlarına A barajını geçerek katılmaya hak kazanan sporcuları Almitu Bekele DEGFA 5000 metrede, Aslı Çakır Alptekin 1500 metrede, Gülcan MINGIR 3000 metrede engelli ve Bahar Doğan maraton branşlarında ülkemizi Londra Olimpiyatları'nda temsil edecek.

Olimpiyatlara gidecek sporcular hakkında açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, "Tarih ve Kültür kokan güzel ilçemiz Üsküdar'ı sporla da adından söz ettirebilmek gurur verici. 2012 Londra Olimpiyatları gibi büyük bir organizasyona sporcu gönderebilmek onlara destek olabilmek bizim içinde çok anlamlı. Ümit ediyoruz ki gelecek dönemlerde Üsküdar'dan daha çok alanda daha çok arkadaşımız olimpiyatlarda bizleri temsil eder. Sporcu arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyor, ülkemizi iyi bir şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz