İSTANBUL HABERLERİ

Üsküdar Parklarıyla Göz Kamaştırıyor

IHA
07.09.2015 - 10:27Son Güncelleme :
IHA

Üsküdar Belediyesi, çocukların daha yeşil bir ilçede yaşayabilmeleri için park ve yeşil alanları yenilerken, diğer yandan da topluma yeni yaşam alanları kazandırıyor.
Üsküdar Belediyesi, çocukların daha yeşil bir ilçede yaşayabilmeleri için park ve yeşil alanları yeniliyor. Kişi başına düşen 7.15 metrekare yeşil alan miktarıyla dünya standartlarını yakalayan sayılı ilçelerden birisi olan Üsküdar’da Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarla 77.364 metrekare alan düzenlenerek halkın hizmetine sunuldu.
Yapılan çalışmaların ardından Kuruçeşme Parkı yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu. 605 metrekare çim alana sahip parkta; 78 metrekare çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, kafeterya ve bahçesi, süs havuzu, kaya bahçeleri ile toplamda bin 637 metrekare park alanı düzenlenmiş oldu.
Vatandaşlarımızın daha ferah alanlarda soluklanması için çalışmalarını sürdüren Üsküdar Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’ne de 5 bin 214 metrekarelik park ve yeşil alan kazandırdı.
40 adet ağaç dikiminin de yapıldığı Cumhuriyet Gençlik Parkı, 2 bin 776 metrekare çim alanı, 945 metrekare halı saha ve tesisi 125 metrekare çocuk oyun alanı, spor aletleri, piknik masaları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, kafeterya ve bahçesi, süs havuzu, kaya bahçeleri, toplamda 5 bin 214 metrekare park alanıyla çevresine değer katan bir yeşil alana dönüştürüldü.
Üsküdar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, son 1 yılda önemli çalışmalara imzasını attı. Bu süre zarfınca; 40 adet park alanı toplamda 77 bin 364 metrekare alan düzenlenirken, dikilen ağaç ve çalı sayısı 14 bin 474 oldu. Yine bu sürede dikilen mevsimlik çiçek sayısı 617 bin 538’i buldu. Çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere son 1 senede konulan oyun grubu sayısı 178 olurken, 48 basket potası da parklardaki yerlerini aldı. Yine çevrenin daha temiz olması için 300 adet çöp kovası belirlenen noktalara konulurken, parklarımızda vatandaşımızın rahatı için 100 tane de piknik masası kullanıma sunulmuştur. Bir sene içerisinde Üsküdarlıların spor yapmaları için 6 tane spor sahası hizmete açılırken 50 adette spor aleti parklardaki yerlerini almıştı.
Kirazlıtepe’deki Boğaziçi Yaşam Merkezi’nin hemen karşısındaki alanda yer alan park muhteşem Boğaz manzarasıyla olduğu kadar yeni düzenleme sonrası güzelliğiyle göz kamaştıracak. 7 bin 944 metrekarelik alana kurulu olan park 3 bin 110 metrekarelik yeşil alana sahip olacak. Çocukların oynayacakları saha ise 488 metrekareyi bulacak.
Şenol Güneş Parkı; dinlenme alanları, manzara seyir noktaları, süs havuzları, kafesi, çocuk oyun alanları, spor alanları, futbol sahası ve gezinti yollarıyla vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yenilecek.
ÜSKÜDAR MEYDAN VE PARKLARIYLA ANILACAK
Üsküdar Meydan Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte şu an Marmaray’ın bulunduğu meydan 3 misli daha büyüyecek. Alanın altı 5 bin araçlık otopark olacak. Kadim huzurun beldesi Üsküdar tarih ve kültür merkezi olmanın yanı sıra meydan ve parklarıyla da anılmaya başlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Üsküdar Parklarıyla Göz Kamaştırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üsküdar Parklarıyla Göz Kamaştırıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı