İSTANBUL HABERLERİ

Üsküdar İnovasyon Merkezi, İlk Mezunlarını Verdi

IHA
04.07.2015 - 09:08Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

IHA

Üsküdar İnovasyon Merkezi bünyesinde başarı gösteren 40 kursiyer, 320 saatlik eğitimin ardından düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
İstanbul Kalkınma Ajansı, Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Kaymakamlığı işbirliğiyle geçtiğimiz aylarda 2014 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görülerek hayata geçirilen ‘Üsküdar İnovasyon Merkezi’ projesi, ilk aşamasını tamamladı. Proje kapsamında ilk etapta seçilen 40 kursiyer, 320 saatlik eğitimlerini tamamlayarak düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
ELDE EDİLEN KAZANIMLAR ANLATILDI
Sözbir Royal Residence Hotel’de düzenlenen sertifika törenine Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve çok sayıda kursiyer katıldı. Üsküdar İnovasyon Merkezi Projesi’nin kapanış programında yapılan sunumlarda hayata geçirilen projeyle elde edilen kazanımlar anlatıldı. Projenin aşamalarının da anlatıldığı programda gelişen teknolojinin insan hayatındaki önemine de vurgu yapıldı.
“BU PROJEDE YER ALMAK İNSANLIĞA KATKI SAĞLAMAKTIR”
İnovasyonun insan hayatını kolaylaştırmada büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, “Günümüzde bu inovasyon projeleri sayesinde hayatın israfı, insanın israfı ve emeğin israfı en aza indi. Mekatronik de bu çalışmayı gelecekte bu israfı en aza indirecek bir proje olarak görüyoruz. Bu projede yer almak insanlığa katkı sağlamaktır. Bu projenin hazırlanmasında bizim de belediye olarak küçük bir katkı olduğu için kendimizi mesut hissediyoruz. Ancak asıl katkıyı bu projede yer alanlar sağlayacak ve ilkemizi en yüksek yarınlara taşıyacaklardır” ifadelerini kullandı.
PROJE NEYİ AMAÇLIYOR?
Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan Üsküdar İnovasyon Merkezi, çocuk ve gençlerin yeni teknolojilerin yanı sıra üretim modelleriyle tanışmalarını sağlayacak. Yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesine, bilgi ve becerinin arttırılmasına da katkı sağlaması amaçlanan projede, gençlerin uygun iş alanlarına yönelik istihdamına da katkı sağlanmış olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Üsküdar İnovasyon Merkezi, İlk Mezunlarını Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üsküdar İnovasyon Merkezi, İlk Mezunlarını Verdi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:09
Sayfa Başı