İSTANBUL HABERLERİ

Üsküdar’ın Gençleri İftarda Buluşuyor

IHA
07.07.2015 - 15:44Son Güncelleme :

ÜSKÜDAR GENÇLİK VE EĞİTİM MERKEZİ’NE (ÜSGEM) BAĞLI EĞİTİM MERKEZLERİNDE DÜZENLENEN İFTARLARDA ÜSKÜDARLI GENÇLER RAMAZAN’IN BEREKETİNİ AYNI SOFRADA PAYLAŞIYOR.

IHA

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne (ÜSGEM) bağlı eğitim merkezlerinde düzenlenen iftarlarda Üsküdarlı gençler Ramazan’ın bereketini aynı sofrada paylaşıyor.
Ramazan’ın bir başka iklimde yaşandığı kültür, tarih ve medeniyet şehrinde, Üsküdar Belediyesi’nin eğitim birimlerinde ders gören gençler birbirinden bereketli iftar sofralarında buluşuyorlar. Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne (ÜSGEM) bağlı eğitim merkezlerinde iftar etkinlikleri yoğun katılımlarla devam ediyor.
Libadiye Çocuk Akademisi’nde verilen ilk iftarın ardından sırasıyla; Bulgurlu Çocuk Akademisi, Bahçelievler Çocuk Akademisi, Kısıklı Çocuk Akademisi, Gençlik Merkezi, Kirazlıtepe Bilgi Evi, Fevziye Meriç Çocuk Akademisi ve Güzeltepe Bilgi Evi’nde Ramazan boyunca farklı tarihlerde düzenlenen programlarda öğrencilerle öğrenci velileri kurulan gönül sofralarında iftarlarını açma mutluluğunu yaşadı.
Cumhuriyet Bilgi Evi, Genç Enderun, Münevver Ayaşlı Çocuk Akademisi ve Korkut Özal Bilgi Evi’nde de önümüzdeki günlerde iftar programlarına devam edilecek. Ramazan ayının sonuna kadar 4 bine yakın davetliye iftarlık ikramında bulunulmuş olunacak.
Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz iftar etkinlikleriyle gençlerin gönül sofralarında kaynaşma imkanı bulduklarını belirterek, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz önem kadar onların birbirileriyle de iyi bir arkadaş ve dost olarak yetişmelerini de arzu ediyoruz. Çocuklarımızın sokak iftarlarımızın bereketiyle birlikte aynı sofra başında oruç heyecanını paylaşmaları bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.
İFTAR ÖNCESİ BOĞAZ TURU
Kütüphane Müdürlüğü, Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri’nde organize edilen iftar programları öncesi, öğrenci ve öğrenci velilerine Boğaz’da rehber eşliğinde tekne turu yaptırarak yaşadıkları şehri daha yakından tanıma olanağı da sağlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Üsküdar’ın Gençleri İftarda Buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üsküdar’ın Gençleri İftarda Buluşuyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı