VAN HABERLERİ

Üsküdar Belediyesi'nden Edremit’e araç desteği

DHA
31.03.2017 - 17:07Son Güncelleme :
DHA

EDREMİT,(Van)-(DHA)-VAN'ın Edremit Belediyesi'ne İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından 'kardeş belediye' çalışması kapsamında 3 adet iş makinesi hibe edildi.Üsküdar Belediyesi tarafından hibe edilen iş makinelerinin teslimi için Edremit-Gebze Su Sporları Merkezinde tören düzenlendi.Törene Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, kurum amirleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Kaymakam Atıf Çiçekli, Van’ın Doğu’nun incisi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Van Gölü, Van’ın en güzel güzide yeridir. Turizmiyle, sanatıyla, yemek kültürüyle, bahçeleriyle, meyveleriyle ve Zerrinkaddeh çiçeğiyle ön plana çıkması gerektiğine inandığımız Edremit’in bu potansiyelinin ortaya çıkarılması için çok çalışmamız gerekmektedir. 1 Mart’ta, kış şartlarında inşaat sezonuna başladık. Denizimizi ve sahilimizi sizlere yaraşır, çocuklarınızla gezip dinlenebileceğiniz hale dönüştürmenin gayreti içerisindeyiz. TOKİ’lerin su, altyapı ve minibüsçülerin denetimi ile gıda, giyim ve sosyal market gibi hizmetleri kısa zamanda hayata geçirdik. Yine Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Beyin destekleriyle 2 bin insanımızın faydalanacağı aş evimizi bir hafta sonra hizmete açarak, sıcak yemek dağıtımına başlayacağız. Ankara Büyükşehir ve Üsküdar belediyeleriyle 'kardeş belediyeyiz. Yılda sadece 3 Milyon lira yatırım yapan belediyemiz, Ankara Büyükşehir ve Üsküdar belediyelerinden üç ay gibi kısa bir sürede 20 Milyon liralık destek aldı. Kazanan Van ve Edremit oluyor. Kardeş belediyelerimizin başkanlarına çok teşekkür ediyorum"Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de, bu ülkede yaşayan herkesin kardeş olduğunu belirterek, "Böylesine güzel bir memlekete ilk kez gelmek nasip oldu. Edremit, muazzam güzelliklere sahip bir memleket. İlçeniz aynı İstanbul’a benziyor. Salacak sahillerinden ne farkı var? Bulunduğumuz bu sahilleri, Üsküdar merkez kabul edebilirsiniz. Burası Salacak sahilleri karşısında, Erek Dağını da Çamlıca kabul edebilirsiniz. Erek’in camisi yok, o da olur inşallah. Buranın ülkemizdeki güzel şehirlerden hiçbir farkı yok" diye konuştu.Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ise, Atıf Çiçekli’nin göreve geldiği günden bu yana gecesini gündüzüne katarak çalıştığını belirterek, "Çalışmalarını sosyal medyadan, televizyonlardan ve gazetelerden sizlere açıklıyor. İlk yaptığı şu sahili ihya etmekti. Mezbele haline gelen sahilimizi tertemiz yapıp halkımıza kazandırmak için çaba sarf ediyor. Bu projeyi hayata geçirdiler. Edremitliyi belediyecilik hizmetleriyle buluşturmayı amaçlıyor. Bu kardeşimizi destekliyor ve tebrik ediyoruz" dedi. Anahtar tesliminin ardından Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Çiçekli, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e plaket ve Van kedisi verdi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Üsküdar Belediyesi'nden Edremit’e araç desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 17 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üsküdar Belediyesi'nden Edremit’e araç desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı