İSTANBUL HABERLERİ

Üsküdar Belediyesi Kış Aylarında Isıtacak

IHA
29.07.2015 - 11:14Son Güncelleme :

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ. TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BİR YANDAN ‘TEMİZ ÜSKÜDAR İÇİN’ SLOGANI İLE İLÇEYİ TERTEMİZ HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜRKEN, DİĞER YANDAN DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KIŞLIK YAKACAK ODUN TEDARİKİNE BAŞLADI.

IHA

Üsküdar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Temizlik İşleri Müdürlüğü bir yandan ‘Temiz Üsküdar için’ sloganı ile ilçeyi tertemiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da ihtiyaç sahiplerine kışlık yakacak odun tedarikine başladı.
Üsküdar’da duvarlardaki kirliliği afişsavar timiyle bitiren, geri dönüşümün gizli kahramanları ‘çekçekciler’le ilgili çalışma başlatan, temizlik personelinin vatandaşlarla sağlıklı iletişim kurması için eğitim seminerleri düzenleyen, evsel atıklarla ilgili firmalarla geri dönüşüm protokolü imzalayan, doğa dostu kartvizitli çalışanlar dönemi başlatan ve boş arsaları kır çiçekleriyle donatan Temizlik İşleri Müdürlüğü bu başarılı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.
ESKİ EŞYALARDAN VATANDAŞA KIŞLIK YAKACAK
Temizlik İşleri Müdürlüğü çöpe atılan eski mobilya, kanepe, ahşap ürünleri ve atık tahta ağaçları toplayarak geri dönüşüm atölyesinde ayrıştırıp, ihtiyaç sahibi vatandaşların kışlık yakacak ihtiyacını karşılıyor.
PARÇALAR AYRIŞTIRILIP ODUNA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
Üsküdar Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından koordineli olarak ilk kez faaliyete geçirilen bu uygulamada, çöpe atılan ahşap içerikli ürünler Atık Yönetim Merkezi tarafından ahşap-metal geri dönüşüm atölyesinde görevli personeller tarafından itina ile ayrıştırılarak yakılacak odun parçaları haline getiriliyor.
ODUNLAR ÇUVALLARA KONULUP İSTİFLENİYOR
Her bir aşaması büyük bir titizlikle yapılan ayrıştırma sonucu elde edilen odun parçaları düzenli bir şekilde çuvallara yerleştirilip depolarda istifleniyor.
Üsküdar Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün, tek tek tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerini Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bildirmesinin ardından harekete geçilerek belirlenen yerlere odunlar götürülüp teslim ediliyor. Böylelikle maddi durumu el vermeyen ailelerin kışlık yakacak ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanmış olunuyor.
Üsküdar Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun, “Temiz bir Üsküdar temiz bir gelecek için çıktığımız bu yolda gelecek nesillerimize örnek teşkil edecek projelerde, çalışmalarda yer almanın ayrı bir mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.
Üsküdarlı vatandaşların, konteynerlere ya da sokağa bıraktığı kanepe, yatak, mobilya ve ahşap içerikli eşyaların toplandığını belirten Salih Uzun, “Bu atıklar müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından toplanıp, Atık Yönetim Merkezi Ahşap-Metal Geri Dönüşüm Atölyesi’ne getirilerek ayrıştırılıp hazırlanıyor ve çuvala yerleştiriliyor. Üsküdar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile koordineli çalışarak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza odun dağıtımını faaliyete geçirmeye başladık. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza personellerimizce bizzat teslim ediliyor. Bu proje sayesinde hem çöpe atılan ev eşyası, moloz vb. atıkları ayrıştırarak hem de vatandaşların yakacak ihtiyacını gidermiş olmakla birlikte geri dönüşüme katkı sağlamaktayız. Bunun da ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca kendi personellerimizin de ihtiyacı varsa isimlerini yazdırıp, kışlık yakacak odunlarını müdürlüğümüzden ücretsiz bir şekilde alabiliyorlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Üsküdar Belediyesi Kış Aylarında Isıtacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üsküdar Belediyesi Kış Aylarında Isıtacak haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı