Gündem Haberleri

  Usame Bin Ladin Pakistan'da

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 17:04 | Son Güncelleme:

  Afganistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Usame Bin Ladin'in, Taliban öğrenci akımının oluşmasına yardımcı olan radikal İslami lider Mevlana Fazalur Rahman`ın yandaşlarının koruması altında Pakistan`da saklandığını iddia etti.

  Savunma Bakanlığı Sözcüsü Muhamed Habil, Reuters`e yaptığı açıklamada, "Usame, Pakistan`da Cemiyet Ulema-i İslam Partisi`nin lideri Mevlana Fazalur Rahman`ın koruması altında, ancak ülkenin neresinde olduğunu bilmiyoruz" dedi.

  Habil, Bin Ladin`in, Fazalur Rahman yandaşlarının denetimindeki ve etkisindeki bölgelerde yaşadığını kaydederek, bu bilgiyi hangi kaynaklardan aldığını belirtmedi.

  Sözcü Habil, "Bin Ladin ve adamları, artık Afganistan`da değil. Bin Ladin`in Afganistan`daki desteği tamamen kayboldu" dedi.  Afganistan`da Bin Ladin`in yandaşlarının artık bir varlığı olmadığını belirten sözcü, Bin Ladin`in Afganistan`da saklanan adamlarının olabileceğini, ancak bu direnişin de sona erdiğini belirterek, Bin Ladin`in geriye kalan birliklerinin de Afganistan ve Pakistan sınırı boyunca olan bölgelere kaçtığını söyledi.  Uzun süredir Bin Ladin`i destekleyen Rehman, Pakistan`da ev hapsinde bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı