Uşak Haberleri

UŞAK HABERLERİ

  Uşak'ta istihdamda artış

  DHA
  15 Mart 2017 - 18:38Son Güncelleme : 15 Mart 2017 - 18:39

  Uşak'ta istihdamda artış

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' programı Uşak'ta 3 bin 450 kişiye istihdam sağladı.

  Çalışma Hayatında Milli Seferberlik programı kapsamında Uşak'ta faaliyet gösteren sanayici ve sivil toplum kuruluşlarıyla çeşitli toplantılar düzenleyen Uşak Valisi Ahmet Okur, 3 aylık zaman dilimi içinde 3 bin 450 kişinin program kapsamında istihdam edildiğini söyledi.  Türkiye üzerinde oynanan siyasi ve ekonomik oyunların milletin birlik ve beraberliği ve devlete olan bağlılığıyla bertaraf edildiğini savunan Vali Okur, "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan bu programa müteşebbis ruha sahip Uşaklı sanayici ve işadamlarımız beklenen desteği vermiştir. Öncelikle gösterdikleri bu duyarlılıktan dolayı işadamlarımıza teşekkür ediyorum. İlimizde başlatılan istihdam seferberliğinde bu yılın ocak, şubat ve mart ayının ortası itibariyle 3 bin 450 ilave istihdam sağlandı. Üç organize sanayi bölgesine sahip Uşak'ta bu alanların daha da genişlemesi yolunda atılan ciddi adımlar, yeni yatırımlar ve iş imkanlarını ortaya çıkaracak, bir seferberlik olarak başlatılan bu programın bugün olduğu gibi önümüzdeki aylarda ve yıllarda kalıcı çözümler üretecek istihdam altyapısının oluşturulmasını sağlayacaktır. Türkiye'nin kalkınması, gelişmesi ve vatandaşların refah düzeyinin yükselmesi için daha çok çalışmak ve daha fazla üretim yapmak zorundayız" dedi.  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)

  FOTOĞRAF

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  UşakBugün18 ºCParçalı Bulutlu
  • Cuma17 ºC
  • Cmts18 ºC
  • Pazr16 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı16 ºC
  • Çarş17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı