UŞAK HABERLERİ

Uşak'ta 9 bebek, doğum gününü 4 yılda bir kutlayacak

AA / Aytuğ Can Sencar
29.02.2016 - 18:40Son Güncelleme :
AA / Aytuğ Can Sencar

UŞAK (AA) - Uşak'ta bugün doğan 9 bebek, doğum gününü 4 yılda bir kutlayacak.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı, gazetecilere yaptığı açıklamada bugün bugün 9 annenin doğum yaptığını belirterek tüm bebeklere sağlıklı ömürler dilediklerini ifade etti.

Bugün doğum yapan annelerden Nuran Küçük, Fatmanur ismini verdikleri bebeklerinin 29 Şubat'ta doğmasını bir ayrıcalık olarak gördüklerini ifade etti.

Sezaryen yöntemiyle doğum yapması nedeniyle bu tarihi bilerek doğuma girdiğini dile getiren Küçük, "Kontrollere geldiğimizde doktorumuz bize 29 Şubat'a gün verdi. Bizde bugünün olmasını kabul ettik. Yeni anne olduğum için heycanlıyım. Doğum günü bizim için önemli değil bir gün öncesi ya da bir gün sonrasında doğum gününü kutlayabiliriz" dedi.

Öykü ismini verdikleri bebeğini kucağına alan Bahar Çırak ise çocuğunun doğumundan ve sağlıklı oluşundan dolayı mutlu olduğunu belirterek "Çocuğumuzun bugün doğacağını biliyorduk ama heyecandan 29 Şubat'ın 4 yılda bir geldiğini düşünemedik. Çocuğumuz bugün doğduğu için şanslı, bence ayrıcalığı olan bir gün. Farklı olduğunu düşünüyorum. 4 yılda bir doğum günü kutlayacak. Şanssızlık olarak görmüyoruz, o da onun şansı" dedi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak'ta 9 bebek, doğum gününü 4 yılda bir kutlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 18 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak'ta 9 bebek, doğum gününü 4 yılda bir kutlayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı