« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uşakspor'da istifa

Türk Telekom Lig (A) ekibi Uşakspor'da, peş peşe gelen istifalar sonrasında yönetim kurulunda, kulüp başkanı Mehmet Uzun ve üye Kudret Yaman dışında kimse kalmadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nurettin Sağcan, Mahir Çetintürk ve Osman Karaçay'ın istifalarının ardından, genel sekreterlik görevini yürüten Hasip Hayırcı da istifasını noter kanalıyla kulübe bildirdi.
Hayırcı, yaptığı açıklamada, eski kulüp başkanı Asım Kalelioğlu'nun mayıs ayındaki istifasının ardından yönetimde büyük bir boşluk meydana geldiğini kaydederek, şöyle konuştu:
“Kalelioğlu'nun istifasında bana göre kendini haklı gösterecek nedenler vardı. Yeni başkan Mehmet Uzun'un görevi devralmasından sonra, oluşan boşluğu doldurmak için profesyonel yönetici olmadığından bu kötü günlere gelinmiştir. Uşakspor'un, Kalelioğlu'nun istifasından sonra tüzüğü gereği 1 ay içinde olağanüstü genel kurul yapması gerekirken, yönetim kurulu bir türlü bu kararı almamıştır.
Uşakspor'un bir an önce olağanüstü genel kurula gitmesi gerekir. İlkelerim, yönetimdeki arkadaşlarla uyuşmadığı için yönetim kurulunda görevimden istifa ettim.”
Hasip Hayırcı, Uşak Valisi Kayhan Kavas'ın, Uşakspor'u olağanüstü kongreye gitmesi için zorlaması gerektiğini, aksi halde Uşakspor'u daha da zor günlerin bekleyeceğini ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz