« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uşakspor Divan'a devredildi

Türk Telekom Lig A takımlarından Uşakspor'da, art arda gelen istifalar nedeniyle yönetimde yalnız kalan başkan Mehmet Uzun, kulübü Divan Kurulu'na devretti.

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Bugün fiilen göreve başlayan Divan Kurulu ilk iş olarak 16 Eylül'de yapılmak üzere kongre kararı aldı ve eski Genel Menajer Dr.Ahmet Aydın'a transferde tam yetki verdi. Aydın'ın Diyarbakırspor'dan kaleci Metin Aktaş, Şekerspor'dan stoper Osman ve Giresunspor'dan sol kanat oyuncusu Yusuf'la anlaştığı bildirildi.

Aynı zamanda İl Genel Meclisi Başkanı olan Divan Kurulu Başkanı Mehmet Pehlivan, düzenlediği basın toplantısında, teknik direktör Behiç Funda'nın görevinin başında olduğunu açıklamasına rağmen İsmail Taviş'in Uşak'a davet edildiği öğrenildi. Sabah saatlerinde Taviş'le bir görüşme yapan Divan Kurulu üyeleri ve Ahmet Aydın'ın genç teknik adamla anlaşma sağladığı ve Funda'nın sözleşmesini feshetmenin yollarının arandığı kaydedildi.

Eski başkan Asım Kalelioğlu'nun Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hazim Sesli ile birlikte yönetim oluşturma çabası içinde olduğunu belirten Mehmet Pehlivan, "Bu oluşumdan haberim var. Ancak bize ulaşan net bir olay yok. Birilerine teklifte bulunmak yerine onların göreve talip olmasını beklemek daha doğru" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz