Ege Haberleri

  Uşak'lı çoban sır oldu

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  25.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UŞAK'ta, geçen hafta sürüsünü otlatmaya giden ve bir daha dönmeyen 29 yaşındaki çoban Zeki Çelik'in yakınları hayatından endişe ederken, bir an önce bulunması için yetkililerden yardım istedi.

  Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Hamamdere Köyü'nün Gökbel Mahallesi'nde Osman Ersoysal'ın yanında çobanlık yapan Zeki Çelik, geçen 17 Haziran akşamı, 180 koyunluk sürüsünü otlatmaya çıktı.

  Ertesi gün dönen sürünün başında çoban Çelik'in olmadığını gören Ersoysal, merak edip aramaya çıktı.

  Ancak, bulamayınca yakınlarına ve jandarmaya durumu bildirdi.

  Çelik'in koyunlarını otlattığı bölgede jandarma ve yakınlarının katlımıyla yapılan aramadan da sonuç alınamadı.

  AİLESİ HAYATINDAN ENDİŞE EDİYOR

  Kardeşinden bir haftadır haber alınamaması nedeniyle hayatından endişe ettiklerini belirten 35 yaşındaki Durmuş Çelik, bulunması için yetkililerden yardım istedi.

  Çelik, “Kardeşim koyun otlatmaya gittiği gece yemeğini yemiş. Çantasını ise su tankerinin tekeri üzerine bırakmış. Gece soğuk olduğu zaman giydiği kepenek bile sürekli koyduğu yerde duruyordu. Bir anda ortadan kaybolması endişemizi daha da arttırıyor. Kardeşimin kimseyle sorunu yoktu” dedi.

  Baba Hasan Çelik (75), eşi Cennet Çelik (70) ile oğullarını arama çalışmalarına dört gün boyunca kendilerinin de katıldığını belirtip, “Ancak kendisine ulaşamadık. Başına bir şey gelmiş olmasından korkuyoruz” dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı