UŞAK HABERLERİ

Uşak'ın ekonomik fotoğrafını çekildi

DHA
27.03.2017 - 17:17Son Güncelleme :
DHA

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci'nin devlet yatırımlarının arttırılması, ihracatçının desteklenmesi konularında görevlendirdiği 5 kişiden oluşan bakanlık heyeti, Uşak'ta ekonomiye yön veren fabrikaları gezerek kentin ekonomik fotoğrafını çekti.

Uşak'a geçen hafta yaptığı ziyaret sırasında iş dünyası tarafından kendisine iletilen talep raporlarını değerlendiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kent ekonomisini ilgilendiren sorunların çözümünü amaçlayan ve geniş kapsamlı olarak hazırlanacak bir rapor için Uşak'a 5 kişiden oluşan bir heyet gönderdi. Uşak'ta 3 günlük çalışma yapan bakanlık heyeti; Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), Zafer Kalkınma Ajansı, Tarım İl Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uşak İl Koordinatörlüğü'nde yaptıkları çalışmanın ardından Tekstil Organize Sanayi ve Deri Karma Organize Sanayi bölgelerindeki fabrikalarda sektörel geziler yaptı. Heyet tarafından hazırlanacak rapor, özel olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye iletilerek değerlendirilmeye alınacak.

Bakan Zeybekci'ye Uşak ziyaretinde kentin sanayi ve ticari sorunlarını çözüm önerileriyle birlikte aktardıklarını belirten UTSO Başkanı Selim Kandemir, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye geçtiğimiz günlerde ilimize gerçekleştirdiği ziyarette, Uşak ili sanayi ve ticareti ile ilgili sorun ve çözüm önerilerini aktardık. Sayın Zeybekci, sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi not alarak konuyla ilgili çalışmaları en kısa zamanda yerine getirmeye çalışacaklarını söyledi. Bakan Zeybekci, Ankara'ya döner dönmez görevlendirdiği 5 kişilik uzman heyeti Uşak'a gönderdi. İlimizde 3 gün çalışma yapan bakanlık heyeti, Uşak'ın ekonomik yapısı ve gereksinimleri hakkında çeşitli bilgiler aldı. Ekonomi Bakanlığı uzmanları verdiğimiz bilgilere istinaden bir rapor hazırlayarak bunu bakanlığa sunacak. Bizlerde bu raporun takipçisi olacak ve sorunlarımızı çözümünü sağlayacağız. Böylelikle ilimiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacağız. Bu önemli katkı için Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci'ye Uşak adına teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak'ın ekonomik fotoğrafını çekildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak'ın ekonomik fotoğrafını çekildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı