UŞAK HABERLERİ

Uşak Yerel Ekenomik Gelişme Programı Toplantısı

AA / Soner Kılınç
19.01.2015 - 18:01Son Güncelleme : 19.01.2015 - 18:02

- Uşak Valisi Yavuz: "Topyekün ekonomik gelişmişliği sağlamak için kentin tüm aktörlerinin ortak hareket etmesi gerekli"

YEREL HABERLER UŞAK

AA / Soner Kılınç

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, topyekun ekonomik gelişmişliği sağlamak için kentin tüm aktörlerinin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Uşak Yerel Ekonomik Gelişme Programı (YEGEP) Toplantısı, Uşak Valisi Seddar Yavuz başkanlığında Öz Merkez Meclis Salonu'nda yapıldı.

Yavuz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, bölgesel kalkınmanın önemine değindi.

Bunun için kamu ve özel sektör temsilcilerinin ortak hareket etme bilinci kazanması gerektiğini dile getiren Yavuz, şunları söyledi:

"Topyekun ekonomik gelişmişliği sağlamak için kentin tüm aktörlerinin ortak hareket etmesi gerekli. Önümüzdeki dönemlerde hazırlanacak bölgesel operasyonel programlar için merkezi bütçeden pay ayrılacak. İlimizde odaklanılması gereken yüksek katma değer yaratacak projelere ilişkin koordinasyonu sağlamak zorundayız. İlimizin kalkınmada önemli mesafe kat etmesi ortak algımız olmalı."

Yavuz, YEGEP Eylem Planının Uşak için önemine de işaret ederek, şunları kaydetti:

"Sanayi, turizm ve ulaşım sektörleri için belirlenmiş eylem planları sadece Zafer Kalkınma Ajansı hibe programlarını yönlendirmekle kalmayacak, kamu yatırımlarının da etkin bir şekilde yönlendirilmesine katkıda bulunacaktır. Yeni mali destek programlarının hazırlıkları tamamlanmak üzere. Bu yıl, hem özel sektörün rekabetçiliğini artırmaya yönelik mali destek programı hem de kamu kurumları ve yerel yönetimlere yönelik altyapı programı olacak. Bölgemiz ne yazık ki AB kaynaklarından yeteri kadar faydalanamıyor. Proje ile AB kaynaklarından maksimum faydalanmayı sağlayacağız"

Toplantıya, kaymakamlar, belediye başkanları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak Yerel Ekenomik Gelişme Programı Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak Yerel Ekenomik Gelişme Programı Toplantısı haberi güncellenecektir.

UŞAK İLÇELERİ
  UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı