Ege Haberleri

EGE

  Uşak uçakta ısrarlı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  06 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ocak 2012 - 21:46

  Uşak Valisi Özdemir Çakacak ile Platform üyeleri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, Genç İşadamları Derneği Başkanı Abdullah Acar, Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hasan Yıldırım, Ticaret Borsası Başkanı Yıldıray Aydoğan, Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Akif Küplemez ve Aşigo Tur Şirketi sahibi Kazım Battal, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu ziyaret etti.

  Ulaşım olanaklarının ekonomi yaşamında çok önemli olduğunu belirten Çakacak, “Sanayicilerin her dakikası kıymetlidir. Bu anlamda uçak seferleri sanayiciye zaman kazandıran en önemli unsurdur. Uşak’ın her açıdan gelişimine olumlu katkı sağlayan uçak seferlerinde gerekli düzenlemelerin ve çalışmaların yapılması gerekiyor” dedi.

  Platform üyeleri de bölgenin ticari potansiyelinin artırılmasında uçak seferlerinin önemine dikkat çekerek, seferlern doluluk oranını yakalayacak şekilde yeniden başlatılmasını istediklerini anlattı.

  Topçu ise, Uşak’ın göz ardı edilemeyecek bir ticari ve sosyal potansiyeli olduğunu, gelişme potansiyeli de göz önüne alınarak uçak seferlerinin tekrar başlaması için THY olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını ve seferlerin en kısa sürede başlayacağını söyledi. Çakacak, Topçu’ya Eşme kilimi hediye etti. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı