UŞAK HABERLERİ

Uşak trafiğine 'battı çıktı' modeli

DHA
29.03.2016 - 15:01Son Güncelleme :
DHA

UŞAK Belediyesi, kent merkezinden geçen şehirlerarası transit trafiği rahatlatmak için 'battı çıktı' modelini hayata geçirecek.

AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şehri ortadan ikiye bölen İzmir-Ankara karayolundaki yoğun trafiği rahatlatmak için Otogar ve Stadyum kavşaklarında battı çıktı modelini hayata geçireceklerini söyledi. Otogar Kavşağı projesinin ihalesini yaptıklarını belirten Cahan, Stat Kavşağı için de zemin etüt çalışmalarına başlandığını dile getirdi. Uşak'ta özellikle trafik konusunda büyük sıkıntılar yaşandığını ifade eden Cahan, "Şehrimizden günde en az 10 bin araç transit geçiş yapıyor. Bu nedenle İzmir-Ankara karayolunda çeşitli trafik kazaları yaşanıyor, tehlike devam ediyor. Özellikle kentin kuzeyi ve güneyinin ortasından geçen ana yol belirli saatlerde sıkışıklıklara neden oluyor. Bu konuya köklü çözüm için battı çıktı modelini projelendirdik ve çalışmalara hız verdik. Öncelikle Otogar Kavşağı'nda başlayan ve ihalesi gerçekleşen battı çıktı çalışmaları şimdi Stat Kavşağı'nda sürüyor. Etütlerini yaptığımız çalışmada proje çalışmalarına da başladık, 99 günde tamamlanacak. Çalışmaları uzatmadan hızla bitirerek trafik çilesini ortadan kaldıracağız" dedi.

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak trafiğine 'battı çıktı' modeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak trafiğine 'battı çıktı' modeli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı